Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Czy preparaty antykorozyjne można stosować w ujemnych temperaturach?

Mechanik w warsztacie samochodowym, antykorozja podwozia

Wiele osób uważa, że dla samochodów najgorszym okresem są mroźne zimy. To nie jest do końca prawdą. Blachy naszych aut nie przepadają za okresami, gdy na drogach cały czas panuje wilgoć, a roztopione błoto wraz z solą wysypywaną na drogi, dostają się w każdy zakamarek naszego samochodu. Na szczęście istnieją sposoby, by czasowo zabezpieczać nadwozie i podwozie przed korozją. Co warto o nich wiedzieć?

Skuteczne preparaty

Preparaty antykorozyjne mają formę sprejów. Produkt Rust Stop dla przykładu emulguje z wodą, prowadząc do jej wyparcia ze szczelin i połączeń blach. Pełni on też funkcję izolatora i likwiduje ogniwa elektrochemiczne, wstrzymując utlenianie metalu. Preparat antykorozyjny nie tylko zapobiega powstawaniu nowych ognisk rdzy, ale też zatrzymuje proces korozji tam, gdzie się on już rozpoczął. Natrysk bezpośredni wykonuje się co rok lub półtora roku. Warto używać preparatu uwzględniając miejsca szczególnie narażone na korozję: szwy, szczeliny, zagięcia blach karoserii itp. Rust Stop chroni też zamki przed zamarznięciem. Co ważne, preparat zachowuje swój płynny lub półpłynny stan nawet w temperaturach ujemnych. Jeśli więc nadejście zimy nas zaskoczy, nie ma najmniejszego problemu, by zabezpieczyć auto przed działaniem rdzy nawet po pierwszym mrozie.

Działanie preparatu

Użycie preparatu antykorozyjnego rozwiązuje jeszcze kilka innych problemów. Dzięki niemu można np. odkręcić zapieczone wskutek korozji gwinty, czy odblokować zapieczone połączenia sworzniowe w celu ich dalszej normalnej pracy. Preparat Rust Stop może posłużyć też jako czynnik smarujący wewnętrzne mechanizmy nadwozia, w tym zamki, zawiasy, linki itp., dzięki niemu udaje się wyeliminować różnego rodzaju skrzypienia i hałasy nadwozia. Nadaje się również do zabezpieczania i oczyszczania złącz elektrycznych. Warto wspomnieć, że preparat jest całkowicie bezpieczny dla lakieru samochodu i elementów chromowanych. Aby go użyć, pojazdu nie trzeba specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że dokładnie umyjemy nadwozie i wysuszymy go powietrzem. Czy warto inwestować w wysokiej jakości preparaty antykorozyjne? Zdecydowanie tak. Znacząco wydłużają one żywotność nadwozia i podwozia samochodu. Zakupy te zwrócą nam się z nawiązka podczas późniejszej sprzedaży samochodu, gdy nie będziemy musieli obniżać ceny auta z powodu złego stanu jego blach.