Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Konserwacja podwozia samochodu – sposób na zapobieganie korozji

Szczególnie podatne na rdzę są elementy umieszczone najbliżej podłogi. Podwozie samochodu narażone jest na działanie kamieni, piasku i wody oraz rozpuszczonych w nich związków chemicznych. Postępujący proces rdzewienia błotników, czy progów pojawia się najczęściej zimą. Wykorzystując najwyższej jakości preparaty antykorozyjne renomowanych producentów, można skutecznie zapobiec korozji podwozia i spowolnić jej rozwój. Odpowiednia konserwacja podwozia samochodu to podstawa długoletniej eksploatacji. Chcąc więc utrzymać swój samochód w nienagannym stanie przez lata, nie można jej bagatelizować.

 

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia – o co warto zadbać?

Rdza najczęściej pojawia się na progach, spodzie drzwi i błotników, nadkolach oraz poszczególnych elementach nadwozia. Szczególnie podatne na korozje są stare samochody, gdyż nowe modele najczęściej zabezpieczane są fabrycznie. Jednak nawet fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne, w postaci powłoki na podwoziu samochodu, z czasem ulega powolnemu procesowi starzenia. Z biegiem lat na powierzchni fabrycznej powłoki antykorozyjnej powstają drobne pęknięcia i przetarcia, które prowadzą do powstawania ognisk korozji. Z tego powodu ochronę antykorozyjną warto stosować również na stosunkowo nowych samochodach.

W sytuacji dostrzeżenia pierwszych ognisk korozji lub w ramach działań profilaktycznych najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wysokiej jakości preparatów, takich jak RUST STOP, które skutecznie zabezpieczą podwozie samochodu przed dalszym rozwojem rdzy. Tego rodzaju zabezpieczenia antykorozyjne podwozia najlepiej wykonać przed nastaniem zimy. Proponowane przez nas preparaty znacznie wydłużą czas eksploatacji pojazdu i pozwolą obniżyć koszty serwisowania, chroniąc elementy najbardziej narażone na zniszczenie w trudnych warunkach.

 

Dlaczego konserwacja podwozia jest ważna?

Korozja potrafi doprowadzić do całkowitego zniszczenia elementów metalowych. Pojawia się nawet na elementach ocynkowanych, które są eksploatowane w wyjątkowo trudnych warunkach. Po czasie fabryczna warstwa zabezpieczająca może bowiem ulec zniszczeniu, co daje przestrzeń do rozwoju rdzy. Konserwacja podwozia pozwala przede wszystkim na zachowanie jego elementów w odpowiednim stanie na długi czas. Dzięki niej można uniknąć kosztownych napraw czy wymiany konkretnych podzespołów. Zardzewiałe części, zwłaszcza te wchodzące w skład zawieszenia, są podatne na uszkodzenia i mogą ulec rozpadowi w trakcie jazdy, powodując zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu.

Zabezpieczenia antykorozyjne podwozia wpływają więc bezpośrednio na bezpieczeństwo korzystania z samochodu, ale nie tylko. Pojawienie się rdzy wyraźnie obniża wartość auta w razie planowanej sprzedaży. Ogniska korozji wyglądają nieatrakcyjnie i zniechęcają potencjalnych kupców. Chcąc zadbać o estetykę pojazdu, warto więc zrobić wszystko, aby nie były widoczne. Ponadto warto pamiętać, że samochód pozbawiony ognisk korozji znacznie szybciej przejdzie okresowy przegląd.

 

Powody, dla których warto wybrać środki antykorozyjne RUST STOP

Powodów, dla których warto postawić na RUST STOP w zakresie ochrony antykorozyjnej jest wiele. W pierwszej kolejności warto jednak zwrócić uwagę na to, że nasz środek pozwala na pozbycie się wilgoci z trudno dostępnych miejsc i małych szczelin. Wygodna forma aplikacji umożliwia dotarcie do najbardziej problematycznych przestrzeni, które często są pomijane podczas konserwacji. To właśnie ta zaleta jest jedną z tych, które sprawiają, że nasz produkt zapewnia kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.

Środek antykorozyjny RUST STOP jest ceniony przez najbardziej wymagających użytkowników pojazdów, gdyż daje realne efekty. Dodatkowo dzięki temu, że nasze preparaty są stosunkowo tanie, pozwalając na zadbanie o kondycję pojazdu przez użytkowników o różnym statusie. Trafiają one w gusta także przedsiębiorców, którzy chcą zabezpieczyć auta wchodzące w skład używanej floty. RUST STOP można stosować bez względu na markę, model czy rocznik pojazdu.

 

Zabezpieczenie podwozia przed korozją – samodzielnie czy w warsztacie?

Nasz preparat RUST STOP może być stosowany zarówno samodzielnie, jak i w profesjonalnych warsztatach, które znajdują się w wielu większych miastach na terenie kraju. Jeśli chcą Państwo zabezpieczyć pojazd na własną rękę, należy bezwzględnie stosować się do dołączonej instrukcji. Samodzielna aplikacja jest możliwa w przypadku podstawowych komponentów samochodu, do których da się uzyskać dostęp bez konieczności dysponowania profesjonalnym sprzętem. Samodzielne zabezpieczenie podwozia przed korozją poleca się przede wszystkim w celu uzupełnienia warstwy na elementach najbardziej narażonych na działanie czynników niszczących.

Kompleksowe prace, np. wymagające demontażu poszczególnych części, warto natomiast zlecić profesjonalistom. Ci mają niezbędną wiedzę i doświadczenie w zabezpieczaniu aut przed korozją, dzięki czemu szybko i bezproblemowo zajmą się ochroną komponentów przed rdzą. Skorzystanie z usługi zabezpieczania podwozia przed korozją w jednym z naszych warsztatów to gwarancja precyzyjnej ochrony oraz oszczędności czasu i energii.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszego preparatu RUST STOP czy miejsc przeprowadzających jego profesjonalną aplikację w warsztacie zapraszamy do kontaktu. U nas zakupią Państwo również produkt w dwóch pojemnościach – 4 l i 18 l.