Konserwacja podwozia samochodu – zapobieganie korozji

Szczególne podatne na rdze są elementy umieszczone najbliżej podłogi. Podwozie samochodu narażone jest na działanie kamieni, piasku i wody oraz rozpuszczonych w nich związków chemicznych. Postępujący proces rdzewienia błotników, czy progów pojawia się najczęściej zimą. Wykorzystując najwyższej jakości preparaty antykorozyjne renomowanych producentów, można skutecznie zapobiec korozji podwozia i spowolnić jej rozwój. Odpowiednia konserwacja podwozia to podstawa długoletniej eksploatacji.

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia

Rdza najczęściej pojawia się na progach, spodzie drzwi i błotników, nadkolach oraz poszczególnych elementach nadwozia. Szczególnie podatne na korozje są stare samochody, gdyż nowe modele najczęściej zabezpieczane są fabrycznie. Jednak nawet fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne w postaci powłoki na podwoziu samochodu ulega powolnemu procesowi starzenia. Z biegiem lat na powierzchni powłoki antykorozyjnej powstają drobne pęknięcia i przetarcia, które prowadzą do powstawania ognisk korozji. Zastosowanie wysokiej jakości preparatów, takich jak RUST STOP, skutecznie zabezpiecza podwozie samochodu przed korozją. Tego rodzaju zabezpieczenia najlepiej wykonać przed nastaniem zimy. Proponowane przez nas preparaty znacznie wydłużą czas eksploatacji pojazdu i pozwolą obniżyć koszty serwisowania.

Preparat RUS STOP pozwala na pozbycie się wilgoci z trudno dostępnych miejsc i małych szczelin. To właśnie dlatego zapewnia on kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Środek ten jest ceniony przez nawet najbardziej wymagających użytkowników pojazdów.

Dlaczego konserwacja podwozia jest ważna?

Korozja potrafi doprowadzić do całkowitego zniszczenia elementów metalowych. Pojawia się ona nawet na elementach ocynkowanych, które są eksploatowane w wyjątkowo trudnych warunkach. Po czasie fabryczna warstwa zabezpieczająca może bowiem ulec zniszczeniu, co daje przestrzeń do rozwoju rdzy. Konserwacja podwozia pozwala przede wszystkim na zachowanie jego elementów w odpowiednim stanie na długi czas. Dzięki niej można uniknąć kosztownych napraw. Zardzewiałe elementy, zwłaszcza te wchodzące w skład zawieszenia, są mało trwałe i mogą ulec zniszczeniu w trakcie jazdy, powodując zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu.

Zabezpieczenia antykorozyjne podwozia wpływają więc bezpośrednio na bezpieczeństwo korzystania z samochodu, ale nie tylko. Pojawienie się rdzy wyraźnie obniża wartość auta. Samochód pozbawiony ognisk korozji znacznie szybciej przejdzie okresowy przegląd. Nasze preparaty są stosunkowo tanie, pozwalając na zadbanie o kondycję pojazdu przez użytkowników o różnym budżecie. Trafiają one w gusta także przedsiębiorców, którzy chcą zabezpieczyć auta wchodzące w skład używanej floty.

Zabezpieczenie podwozia przed korozją – samodzielnie czy w warsztacie?

Nasz preparat pozwala na stosowanie zarówno samodzielnie, jak i aplikowanie w profesjonalnych warsztatach, które znajdują się w wielu większych miastach na terenie kraju. Jeśli chcą Państwo zabezpieczyć pojazd na własną rękę, należy bezwzględnie stosować się do dołączonej instrukcji. Samodzielna aplikacja jest możliwa w przypadku podstawowych komponentów samochodu, do których da się uzyskać dostęp bez konieczności dysponowania profesjonalnym sprzętem. Samodzielne zabezpieczenie podwozia przed korozją poleca się przede wszystkim w celu uzupełnienia warstwy na elementach najbardziej narażonych na działanie czynników niszczących. Kompleksowe prace warto natomiast zlecić profesjonalistom.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszego preparatu RUST STOP czy miejsc przeprowadzających jego profesjonalną aplikację w warsztacie zapraszamy do kontaktu. U nas zakupią Państwo również produkt w dwóch pojemnościach – 4 l i 18 l.