Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

NAPRAW TO SAM

 

Konserwacja antykorozyjna? Zrób to sam!

 

Uwaga: Kompleksowa ochrona antykorozyjna powinna być wykonywana w stacji autoryzowanej Rust Check. Sieć naszych stacji stosujących preparaty na rdzę RUST STOP znajdziecie Państwo w zakładce "Napraw w warsztacie".

Istnieje jednak możliwość samodzielnego zabezpieczenia antykorozyjnego najważniejszych elementów samochodu lub innego urządzenia narażonego na rdzę. Wystarczy skorzystać z niezawodnego preparatu RUST STOP. W naszej ofercie znajdą Państwo zestawy preparatów i niezbędnych narzędzi do natrysku, które pomogą w walce z rdzą.

Preparaty neutralizujące rdzę – RUST STOP A i B

Każdy pojazd powinien być odpowiednio zabezpieczony przed korozją, niezależnie od tego, czy jest to samochód kilkuletni, czy dopiero wyjechał z salonu. W naszej ofercie znajdą Państwo niezawodne preparaty antykorozyjne RUST STOP A i B w doskonałym stosunku jakości do ceny. Pozwalają one na przeprowadzenie kompleksowej konserwacji antykorozyjnej i zachowanie samochodu w lepszym stanie przez kolejne lata.
Preparat RUST STOP występuje w dwóch postaciach:

RUST STOP A – idealny do zabezpieczenia wszelkich elementów narażonych na korozję wewnątrz urządzenia. Dzięki rzadkiej konsystencji pozwala na spenetrowanie: szczelin, zamków oraz innych zakamarków urządzenia.

RUST STOP B – dzięki gęstej konsystencji i specjalnym dodatkom stosowany jest jako zabezpieczenie podwozia przed korozją i bezpośrednim działaniem czynników zewnętrznych. Może być używany do zabezpieczania nadkoli. Dostępny jest w 2 kolorach: czarnym i bursztynowym.

Aby jak najlepiej zabezpieczyć pojazd lub inny przedmiot, optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie obu wersji preparatu, w zależności od tego, jak bardzo dana powierzchnia narażona jest na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli posiadacie Państwo dostęp do pistoletu natryskowego, optymalnym rozwiązaniem jest zakup preparatu w pojemnikach o pojemności 4 lub 18 litrów. W innym przypadku proponujemy zakup preparatów RUST STOP w formie aerozolu 400 ml.

Dlaczego konserwacja antykorozyjna jest tak ważna?

Konserwacja antykorozyjna jest sposobem na utrzymanie samochodu w odpowiednim stanie na dłużej. Każdego dnia jego metalowe elementy są bowiem narażone na działanie wilgoci czy zabrudzeń pojawiających się na drogach, takich jak sól i piasek. Pojawienie się rdzy na konstrukcji samochodu wpływa na szybkie obniżenie jego wartości. Jeśli korozja pojawi się na większej powierzchni, pojazd może nie przejść obowiązkowego przeglądu technicznego.

Konserwacja antykorozyjna pozwala na zachowanie pełnej sprawności pojazdu oraz jego doskonałego wyglądu na długi czas. Przeprowadzana regularnie sprawia, że samochód prezentuje się odpowiednio nawet po kilkunastu latach. Nasz preparat działa bardzo skutecznie, dlatego doskonale chroni metalowe części podwozia przed szybkim niszczeniem pod wpływem wilgoci i zabrudzeń pojawiających się na drogach.

Ochrona antykorozyjna samochodu we własnym zakresie – poradnik

Prezentujemy Państwu poradnik, dzięki któremu każdy samodzielnie może przeprowadzić konserwację antykorozyjną samochodu. Zasady postępowania są identyczne dla innych urządzeń i elementów. Dla Państwa komfortu przygotowaliśmy poradnik w formie dokumentu PDF. Mogą go Państwo wydrukować i wykorzystywać zawarte w nim informacje podczas aplikowania zabezpieczenia antykorozyjnego samochodu.

Aplikowanie preparatu RUST STOP zgodnie z instrukcją pozwala na zachowanie skuteczności jego działania. To środek niezwykle łatwy w użyciu, dlatego podstawowe elementy konstrukcji pojazdu można pokryć nim samodzielnie. W przypadku trudniej dostępnych miejsc konieczne jest odwiedzenie jednego z naszych warsztatów. W takim miejscu możliwe jest nałożenie preparatu z wykorzystaniem pistoletów natryskowych, które pozwalają na dotarcie w każdą szczelinę. Substancje zawarte w RUST STOP umożliwiają bowiem pozbycie się wody z konstrukcji metalu, a następnie pokrycie jej warstwą ochronną.

Jak zastosować środki antykorozyjne RUST STOP?”

  1. 1. Nałożyć preparat na:
  2. 2. Dolną krawędź drzwi (dostęp przez otwory wypływowe w dolnej krawędzi drzwi, przez otwór zamka lub światełka pozycyjnego).
  3. 3. Progi (dostęp przez zdjęcie nakładek w górnej części progu).
  4. 4. Krawędzie klapy bagażnika i komorę silnika.
  5. 5. Zamki i mechanizmy ruchome.
  6. 6. Krawędzie wewnętrzne nadkoli.
  7. 7. Elementy podwozia.

Do realizacji punktów 1 do 5 stosujemy preparat RUST STOP A. Dla ochrony antykorozyjnej zawartej w punktach 6 i 7 stosujemy preparat RUST STOP.