Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

ZRÓB TO SAM

 

Poznaj zabezpieczenia antykorozyjne RUST STOP

Co to jest korozja?

Korozja to mechaniczne uszkodzenie powierzchni lakierniczej pojazdu przez piach, kamienie, sól drogową, wilgoć i wodę oraz inne zanieczyszczenia. Korozja może wystąpić również w przypadku nieprawidłowo przeprowadzonych napraw. Jest to często pojawiających się problem, na który narażony jest cały pojazd. Rdza na samochodzie pojawia się najczęściej w takich miejscach jak dolna część drzwi, nadkola, progi oraz maska silnika. Są to miejsca najbardziej narażone na kontakt z wodą oraz uszkodzenia mechaniczne. Rdza bardzo często pojawia się w niewidocznych miejscach i zakamarkach, dlatego każdy pojazd należy poddawać regularnym przeglądom, co umożliwi szybkie wykrycie i zlikwidowanie ognisk korozji. Ponadto wykorzystanie specjalistycznych preparatów do konserwacji antykorozyjnej  zapewni dłuższą eksploatację auta. Samochody zaatakowane przez korozję i zaniedbane tracą na wartości.

Zapobieganie i usuwanie elementów skorodowanyc

Oferowane przez naszą firmę zabezpieczenia przed korozją zapobiegają rozwojowi rdzy w aucie, niezależnie od stopnia jej zaawansowania. Preparat RUST STOP został opracowany z myślą o czasowej ochronie antykorozyjnej nadwozia i podwozia samochodu – w szczególności do zabezpieczania wszelkich przekrojów zamkniętych, szwów, połączeń zgrzewanych, zakładkowych oraz innych trudno dostępnych miejsc.

Innowacyjna technologia działania preparatu na rdzę RUST STOP sprawia, że cieszy się on popularnością wśród najbardziej wymagających użytkowników. Środek ten skutecznie zabezpiecza konstrukcję samochodu na długi czas, jednak po upływie kilku miesięcy wymaga ponownej aplikacji. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach użytkowany jest pojazd.

Jak działają preparaty RUST STOP?

W trakcie natrysku preparat RUST STOP emulguje z wodą, prowadząc do jej wyparcia ze szczelin i połączeń blach. Pełni funkcję izolatora i likwiduje ogniwa elektrochemiczne, wstrzymując reakcję utleniania metalu (korozji). Za sprawą niespotykanych właściwości fizykochemicznych i penetrujących preparat gwarantuje pokrycie wszelkich zakamarków nadwozia i mikropęknięć lakieru. Aktywne składniki stopniowo wyczerpują się w procesie ochrony, dlatego też konieczne jest ich okresowe uzupełnianie. Klientom indywidualnym rekomendujemy zabezpieczenia antykorozyjne RUST STOP w aerozolach i opakowaniach 4 l.

Usuwanie skutków korozji jest czasochłonne i kosztowne, dlatego zawczasu najlepiej zainwestować w wysokiej jakości zabezpieczenia antykorozyjne renomowanych producentów. Pozwoli to na oszczędzenie pieniędzy, poprzez możliwość uniknięcia kosztownych napraw samochodu.

Preparat na rdzę – właściwości i funkcje RUST STOP

 • czystość;
 • właściwości penetrujące uwzględniające szwy, szczeliny i zagięcia blach karoserii;
 • zahamowanie dalszej korozji na elementach uprzednio skorodowanych;
 • usuwanie wody z mikroszczelin i zajmowanie jej miejsca;
 • ciągły stan płynny i półpłynny, także w temperaturach ujemnych;
 • działanie jako czynnik smarujący wewnętrzne mechanizmy nadwozia, w tym zamki, zawiasy, linki itp.;
 • ochrona zamków przed zamarznięciem;
 • zabezpieczanie i oczyszczanie złącz elektrycznych;
 • bezpieczeństwo stosowania z chromem i lakierem;
 • eliminacja skrzypienia i hałasów nadwozia;
 • uniwersalność stosowania – bez względu na stan skorodowania pojazdu oraz poprzednio zastosowane zabezpieczenia antykorozyjne;
 • odblokowywanie zapieczonych połączeń sworzniowych w celu ich dalszej normalnej pracy;
 • umożliwienie odkręcania zapieczonych gwintów wskutek korozji.
 • brak konieczność kompleksowego przygotowania pojazdu. Wystarczy umycie nadwozia i odmuchanie go powietrzem.

Preparat na rdzę – sposób użycia

Preparat na rdzę jest wykorzystywany metodą natrysku bezpośredniego. Czynności konserwacyjne należy powtarzać co rok-półtora, a w przypadku powierzchni wyjątkowo narażonych na korozję – według indywidualnych potrzeb. Aplikację można przeprowadzić samodzielnie, jednak z naszych preparatów korzystają też profesjonalne warsztaty samochodowe. W trakcie nakładania środka należy przestrzegać dołączonej instrukcji.

Ochrona antykorozyjna – środki ostrożności

Produkt należy używać i składować w temperaturze wynoszącej poniżej 50° C, z dala od otwartego ognia i źródła ciepła. Stanowczo unikać nadmiernego wdychania. Uniemożliwić kontakt preparatu z dzieckiem. Spryskane oczy przemyć bieżącą wodą; skórę i ręce – wodą z mydłem. W przypadku połknięcia nie powodować wymiotów, natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Gwarancja wynosi 36 miesięcy. Preparat posiada atesty: PZH nr 2891B1161192, certyfikat nr 1/812000, znak bezpieczeństwa „B” Instytutu Ochrony Środowiska BU85/10111996 Szkoły Gł. Pożarnictwa w W-wie oraz certyfikaty ISO 9002 i 14001.

Badanie skuteczności zabezpieczeń antykorozyjnych RUST STOP

RUST CHECK Poland, autoryzowany dystrybutor preparatów na rdzę, wykonał badania skuteczności zabezpieczeń antykorozyjnych RUST STOP. W tym celu skorzystano z metody porównawczej. W komorze solnej zbadano jednocześnie elementy nadwozia pokryte preparatem RUST STOP oraz te pozbawione podobnej ochrony korozyjnej. Badanie przeprowadzono przyspieszoną metodą laboratoryjną. Komorę solną wypełniła mgła solna o stężeniu solanki 5%. Stosowano ciągłe rozpylanie solanki. Czas trwania testu wyniósł 600 godzin, co odpowiada 6-7-letniemu okresowi eksploatacji samochodu w warunkach polskich. Ostateczne wyniki testów prezentuje poniższa galeria.

Zabezpieczenia profili samochodowych

Profile samochodowe są wykonane z metalu który może być narażony na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Producenci aut stosują materiały pokryte warstwą zabezpieczającą, jednak z czasem znika ona z powierzchni komponentów. To właśnie dlatego już po kilku latach użytkowania pojazdu może dojść do pojawienia się pierwszych ognisk rdzy. Wpływają one bezpośrednio na spadek wartości samochodu, a w skrajnych przypadkach – brak możliwości uzyskania pozytywnego wyniku okresowego przeglądu.

Zabezpieczenie profili samochodowych z wykorzystaniem profesjonalnych preparatów pozwala na zachowanie odpowiedniego stanu technicznego i wyglądu pojazdu na wiele lat. Nasz środek można z powodzeniem zaaplikować samodzielnie. Jeśli nie dysponują Państwo odpowiednim miejscem do wykonania tej czynności, zapraszamy do jednego z naszych warsztatów. Pomożemy odpowiednio pokryć elementy metalowych profili samochodowych preparatem.
Warto podkreślić, że części karoseryjne są fabrycznie zabezpieczone antykorozyjnie poprzez cynkowanie blach oraz lakier samochodowy.

Działanie preparatu RUST STOP w praktyce

Zdjęcia po lewej stronie prezentują elementy niezabezpieczone. Fotografie po prawej stronie pokazują elementy zabezpieczone przy pomocy preparatu RUST STOP.