Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Co wpływa na skuteczność zabezpieczeń antykorozyjnych?

niebieski samochod, nadkole, konserwacja antykorozyjna

Korozja to zjawisko, które szczególnie doskwiera właścicielom aut w Polsce. Samochody w zasadzie przez cały rok narażone są na wilgoć, w zimie dodatkowym obciążeniem dla karoserii jest rozsypywana na drogach sól. Do tego wszystkiego dodajmy zły stan dróg. Uderzające o rozpędzone samochody kamienie uszkadzają ich powłoki lakiernicze, co jeszcze bardziej przyspiesza pojawianie się rdzy. Jak można zabezpieczyć przed nią swoje auto i czy wszystkie zabezpieczenia są tak samo skuteczne? Przekonajmy się!

Zabezpieczenia podwozie

Szczególnie na korodowanie narażone jest podwozie samochodu. Wielu kierowców próbuje samodzielnie wydłużyć jego żywotność w kilku krokach. Zaczynają od dokładnego umycia podwozia i jego osuszenia. Następnie usuwają ogniska rdzy przy pomocy delikatnego papieru ściernego. Kolejnym krokiem jest naniesienie na nie podkładu antykorozyjnego, a na koniec – substancji ochronnej. Ta metoda ma jednak pewne wady – substancje antykorozyjne, przed zagnieżdżeniem się w mikroszczelinach, nie wypierają z nich wody.

W rękach profesjonalistów i amatorów

Skuteczniejszym sposobem zabezpieczenia auta przed korozją jest metoda, która dotarła do nas z Kanady. Kanadyjczycy doskonale rozumieją, czym jest niesprzyjająca pogoda i długa zima. Ich zabezpieczenia antykorozyjne opierają się na metodzie Rust Check, wykonywanej przez specjalistów z branży. Najpierw wprowadzają oni do środka profile zamknięte, do których wtryskują środek pod wysokim ciśnieniem. Jego zadaniem jest odcięcie dostępu tlenu do blach. To właśnie on jest w dużej mierze odpowiedzialny za powstawanie korozji. Rust Check to substancja penetrująca, która wypiera też wodę z wszelkich pęknięć i mikroszczelin. Stosując tę metodę, możemy być pewni, że zabezpieczenie jest w 100% skuteczne. Preparat wypierający wodę ze szczelin Rust Stop firmy Rust Check Poland można kupić też w aerozolach i opakowaniach kilkulitrowych, by wykonać zabezpieczenie antykorozyjne samemu. Trzeba jednak pamiętać, że składniki aktywne z czasem wyczerpują się w procesie ochrony, dlatego też konieczne jest ich okresowe uzupełnianie.