Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Ochrona antykorozyjna zamków i mechanizmów ruchomych. Co warto wiedzieć?

Ochrona antykorozyjna

Zamki oraz inne mechanizmy ruchome są stosowane powszechnie jako zabezpieczenie różnego rodzaju mienia m.in. samochodu. Z biegiem czasu, pod wpływem warunków atmosferycznych takich jak np. deszcz, śnieg itp. dochodzi do korozji i uszkodzenia części mechanicznych. Czy jest sposób, który wydłuży żywotność tych artykułów? Przekonajcie się sami!

Co to jest korozja?

Jest to proces, polegający na stopniowym niszczeniu materiałów. Spowodowany jest reakcją zachodzącą między powierzchnią zamka lub mechanizmu ruchomego a otaczającym środowiskiem.

Korozja metali polega na tworzeniu się na nich rdzy, czyli niejednolitej warstwy utlenionego żelaza. Pod wpływem czasu, tlenu i wody zardzewiały produkt, kruszy się i rozpada.

Aby uchronić nasz pojazd, zamek lub inny artykuł wykonany z metalu, musimy dokonywać regularnych i dogłębnych przeglądów, które pozwolą nam wykryć ewentualne źródło korozji. Jak, więc możemy zabezpieczyć się przed korozją?

Środki antykorozyjne dostępne na rynku

Wielu producentów oferuje produkty korozyjne o różnej jakości. Większość z nich działa wyłącznie osłonowo, co oznacza, że nie zabezpiecza odpowiednio wnętrza twojego zamka przed rdzą.

Wyjątek stanowi Rust Stop od firmy Rust Check Poland. Jest to produkt najlepszej jakości, który posiada aktywną formułę antykorozyjną. Formuła ta wypycha wodę ze szczelin oraz reaguje z tlenkiem żelaza, dzięki czemu Rust Stop od firmy Rust Check Poland stanowi najlepsze zabezpieczenia antykorozyjne dla twoich zamków, podwozia samochodu, nadwozia samochodu oraz dla wielu innych części narażonych na korozję. Jest to specjalistyczny preparat do konserwacji antykorozyjnej, który zapewni ci dłuższą eksploatację oraz sprawność twoich metalowych części. Jest on również izolatorem, który likwiduje ogniwa elektrochemiczne, zatrzymując tym samym proces utleniania. W związku z tym, że aktywne składniki Rust Stop od Rust Check Poland stopniowo się wyczerpują, należy regularnie uzupełniać produkt.

Jeśli szukają Państwo najlepszego środka antykorozyjnego, to jest nim Rust Stop od Rust Check Poland, od wielu lat zabezpiecza części i produkty metalowe od wielu lat, nie tylko w Polsce, ale też Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. W razie potrzeby i pytań zapraszamy do kontaktu!