Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Częste błędy popełniane przy aplikacji produktów antykorozyjnych

preparat antykorozyjny

Obecnie na rynku istnieje mnóstwo preparatów antykorozyjnych, które pomagają użytkownikom aut skutecznie walczyć z rdzą. Choć producenci środków obiecują coraz większą skuteczność, to jednak niejednokrotnie okazują się one nie spełniać swojej funkcji. W dużej części przypadków nie jest to jednak wina produktu, lecz błędów, które są popełniane przez użytkowników. W związku z tym, pragniemy zwrócić uwagę na najczęściej występujące nieprawidłowości przy aplikacji zabezpieczeń antykorozyjnych na samochodach.

Niestosowanie się do zaleceń producenta

Jest to jedna z głównych przyczyn nieskuteczności środków zabezpieczających przed rdzą. Każdy preparat antykorozyjny ma opisane dokładne zastosowanie, jak i również sposób użycia, uwzględniający korzystanie z produktu krok po kroku. Producent uwzględnia wszelkie normy, zatem środek należy stosować wedle podanych wskazań. Szczególnie istotne bywają informacje dotyczące grubości nakładanych warstw oraz czasu schnięcia.

Zbyt schematyczne podejście

Jest to poniekąd zaprzeczenie pierwszego błędu, choć niezupełnie. Niewątpliwie trzeba działać wedle podanych porad producenta, aczkolwiek należy przy tym uwzględnić fakt, że każdy przypadek jest inny. Skuteczność produktu mocno uzależniona jest od wielu indywidualnych kwestii, w tym m.in. od: dotychczasowego stanu samochodu czy chociażby wcześniej stosowanych preparatów. Schematyczne podejście odnosi się również do różnorodności produktów antykorozyjnych, tzn. każdy z nich może mieć inny sposób użycia, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Niewłaściwy dobór środka

Bardzo ważną kwestią jest dobór preparatu, który będzie nie tylko odpowiadał określonej powierzchni, ale także będzie pochodził od producenta cechującego się dobrą renomą. Godne polecenia są preparaty antykorozyjne Rust Stop firmy Rust Check Poland, bowiem są to produkty charakteryzujące się uniwersalnym zastosowaniem, które posiadają także przejrzyste zasady aplikacji.

Brak odpowiedniego przygotowania

Ostatnim często popełnianym błędem jest brak wcześniejszego przygotowania powierzchni, na której zostanie zaaplikowane zabezpieczenie antykorozyjne. Pojazd przed aplikacją preparatu powinien zostać przystosowany odpowiednio do działań konserwacyjnych. Warto zadbać także o otoczenie - najlepiej w miejscu, które nie będzie narażone na warunki pogodowe. Problemem jest nie tylko nieprzystosowanie auta, ale także brak przygotowania ze strony osoby, która dany preparat będzie stosować. Należy wcześniej zapoznać się z zasadami stosowania, jak i również dowiedzieć się, co będzie potrzebne do zabezpieczenia samochodu przed korozją. Czasem jednak lepiej mieć na uwadze, że w sprawach konserwacji auta, można się zgłosić bezpośrednio do serwisu.