Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Historia technologii Rust Stop. Skąd to się wzięło?

zardzewiałe

Rust Stop nie jest tylko jednym z występujących na rynku produktów od konserwacji antykorozyjnej, lecz jest to technologia, która przyczyniła się do ochrony wielu tysięcy samochodów przed rdzą. Biorąc pod uwagę specjalną formułę oraz badania skuteczności preparatu, Rust Stop jest uznawany za jeden z najbardziej efektywnych zabezpieczeń antykorozyjnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stosowanej technologii do walki z rdzą - zachęcamy do dalszej lektury.

Powstanie preparatu

Za opracowanie technologii Rust Stop odpowiedzialna jest kanadyjska firma AMT Inc., która została założona w 1990 roku. W tym samym czasie powstał sam produkt, który szybko zyskał na popularności. Spośród dotychczasowych preparatów wyróżniał się on przede wszystkim większą skutecznością, przez co tradycyjne sposoby stały się przestarzałe. Innym istotnym wyróżnikiem jest to, że Rust Stop od początku jest technologią przyjazną dla środowiska - co potwierdzone jest certyfikatami wydanymi przez rząd Kanady. Jest to czynnik, który mocno wpłynął na powodzenie, ponieważ w latach 90. świadomość i zainteresowanie kwestiami ekologicznymi były coraz większe.

Zainteresowanie technologią Rust Stop poskutkowało tym, że z czasem produkty kanadyjskiej firmy zaczęły być dystrybuowane w innych krajach. W Polsce preparaty antykorozyjne Rust Stop są sprowadzane już od 1991 roku, gdzie również szybko zyskały na popularności i do dzisiaj są łatwo dostępne do zamówienia.

Ochrona dla współczesnych samochodów

Mimo upływu lat, technologia Rust Stop dalej świetnie się sprawdza. Współcześnie preparat stosowany jest powszechnie w takich krajach, jak:

  • Kanada,
  • Stany Zjednoczone,
  • Chile,
  • Kuba,
  • Polska,
  • Rosja,
  • Korea Południowa.

W samej Polsce zabezpieczonych zostało ponad 300 tys. samochodów. Preparaty posiadają nie tylko wcześniej wspomniane certyfikaty związane z ochroną środowiska, ale również wszelkie niezbędne atesty oraz badania, które są w stanie zagwarantować skuteczność i wysoką jakość opracowanej formuły. W związku z tym, nie trudno stwierdzić, że jest to jedna z najbardziej sprawdzonych metod do walki z korozją.