Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Czy środki antykorozyjne są niegroźne dla środowiska?

Mężczyzna przecierający samochód -  preparat na rdzę

Współcześnie na rynku pojawia się wiele różnych preparatów antykorozyjnych, które według etykiet gwarantują skuteczność w zabezpieczeniu pojazdu. Każdy z nich charakteryzuje się innym sposobem użycia i przede wszystkim składem. Podejmując walkę z rdzą producenci starają się opracowywać preparaty łącząc np. składniki na bazie nafty, olejów, a także wielu innych elementów. Choć niektóre mogą dawać oczekiwane efekty, to jednak nie wszystkie produkty można zaliczyć do niegroźnych dla środowiska. Jakie zabezpieczenie antykorozyjne samochodu najlepiej wybrać, biorąc pod uwagę aspekt ekologiczny?

Rust Stop - ekologiczne rozwiązanie

Wśród dostępnych produktów trudno znaleźć jakiekolwiek informacje o tym, czy dany preparat poprzez skład nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Są jednak produkty, które wyróżniają się na tym tle. Technologia zabezpieczeń antykorozyjnych Rust Stop jest nie tylko zdecydowanym liderem (na całym świecie) wśród producentów środków na rdzę, ale także jest znana z przyjaznego nastawienia na kwestie ekologiczne. Jest to potwierdzone m.in. działalnością i certyfikatami firmy Rust Check Poland. Należy podkreślić, że oferowane zabezpieczenia antykorozyjne posiadają:

  • atesty Instytutu Ochrony Środowiska,
  • atesty Państwowego Zakładu Higieny,
  • znak bezpieczeństwa „B” Instytutu Przemysłu Tworzyw i Farb w Gliwicach.

Ponadto Kanadyjski producent preparatu uzyskał certyfikaty ISO 9002 i 14001, które zostały wydane przez tamtejszy rząd. Rust Check Poland również stara się działać dalej w tym kierunku prowadząc dodatkowo publiczne kampanie edukacyjne w zakresie ekologii, np. uświadamiając społeczność o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. W związku z certyfikatami oraz proekologiczną działalnością producenta i dystrybutora, można mieć pewność, że oferowane preparaty antykorozyjne są w zupełności niegroźne dla środowiska.

Czy preparaty ekologiczne są mniej wydajne?

Wśród Klientów czasem pojawia się wątpliwość, czy skład bezpieczny dla środowiska nie wiąże się z tym, że preparat jest mniej skuteczny na ochronę przed korozją. W związku z tym należy podkreślić, że opracowana formuła Rust Stop od wielu lat wyróżnia się większą skutecznością od tradycyjnych środków. Atesty i badania potwierdzają nie tylko brak zagrożenia dla środowiska, ale również dają gwarancję wysokiej jakości oraz działania preparatu na długie lata.