Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Kiedy najlepiej zabezpieczyć samochód przed korozją?

preparat na rdzę w samochodzie

W zależności od pogody samochód jest mniej lub bardziej narażony na korozję. W związku z tym wiele użytkowników aut zastanawia się kiedy najlepiej skupić się na zabezpieczeniu antykorozyjnym. Choć dla postępowania rdzy najbardziej sprzyjająca wydaje się zima oraz jesień - ze względu na różnice temperatur, mrozy, deszcze, odwilż itp. - to jednak latem zagrożenie również istnieje.

Zagrożenie korozją a pora roku

Wiele może wpłynąć na to, że na samochodzie zacznie postępować rdza. W każdej porze roku są czynniki, które są bardziej prawdopodobnym powodem. W zimie, oprócz wspomnianych mrozów, szczególnym zagrożeniem dla karoserii jest sól drogowa. Ma ona właściwości żrące, a w kontakcie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi stanowi poważny problem dla każdego kierowcy.

Jesienią kłopotem są przede wszystkim opady i duże różnice temperatur. Połączenie wilgotnego powietrza, gwałtownej zmiany temperatury z dodatniej na ujemną oraz długotrwałych deszczy, może bardzo szybko przełożyć się na powstanie rdzy. Warto podkreślić, że sama styczność metalu z wodą przez dłuższy czas jest już niebezpieczna dla trwałości materiału.

Wydaje się, że w cieplejszym okresie, czynników zagrażających korozji jest mniej. Jest to jedynie częściowo zgodne z prawdą, a ponadto nie oznacza to, że korozja nie może zaatakować auta przy ładniejszej pogodzie. W sezonie wiosenno-letnim problemem mogą być promienie słoneczne, które oddziałują na powłokę ochronną. Promienie UV sprawiają, że powłoka traci swoje ochronne właściwości, przez co powierzchnia jest bardziej podatna na wilgoć. Należy również pamiętać, że wiosną i latem występuje bardzo dużo opadów. Co więcej, problemy związane z temperaturą również występują w okresie letnim. Po pierwsze pod względem dużej różnicy temperatur pomiędzy upalnymi dniami i chłodnymi nocami. Po drugie wysokie temperatury zwiększają tempo korozji.

Kiedy i jakie zabezpieczenie użyć?

Wiele opinii głosi, że najlepszy czas na zabezpieczenie antykorozyjne samochodów przypada na wiosnę, bowiem auto będzie najlepiej przygotowane na najtrudniejszy, jesienno-zimowy okres. Dużo może jednak zależeć od stosowanego produktu, ponieważ preparaty na rdzę Rust Stop firmy Rust Check Poland mogą być używane nie tylko wiosną, ale również przez cały rok. Niezależnie od wybranego środka, przed zastosowaniem warto zapoznać się z informacjami od producenta, jak i również zadbać o czystość pojazdu.