Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Na czym polega tzw. aktywna antykorozja?

aktywna korozja

Na niszczenie wskutek korozji narażone są różne metale m.in. żelazo. Zabezpieczające je powłoki ochronne z czasem tracą swoje właściwości ze względu na działanie różnych czynników środowiskowych m.in. opadów i zmiennych temperatur, a także substancji chemicznych i biologicznych. Stosowane zabezpieczenia antykorozyjne w postaci np. powłok lakierniczych okazują się zawodne, co ma także związek z pojawiającymi się na nich mikrouszkodzeniami, które przepuszczają szkodliwe substancje. Wyjaśniamy, czym jest aktywna ochrona antykorozyjna i jakie ma zalety.

Na czym polega korozja?

Korozja to proces niszczenia, którego efektem jest pojawienie się rdzy. Zachodzi on stopniowo, prowadząc nie tylko do powierzchniowych, ale także głębokich uszkodzeń. Jego przyczyną są reakcje zachodzące pomiędzy powierzchnią materiału i środowiskiem. Oddziałujące na powierzchnię metalu czynniki powodują systematycznie postępujące uszkodzenia, które wymagają naprawy. Rdza jest bezlitosna nie tylko dla karoserii samochodowej, ale także wielu konstrukcji metalowych, maszyn i urządzeń oraz sprzętów, z których korzystamy na co dzień.

Jak chronić metal przed korozją?

Aktywna antykorozja ma na celu skuteczną ochronę metalu przed niszczeniem. Znajduje zastosowanie m.in. w przypadku samochodów, które szczególnie narażone są na szybkie pojawienie się rdzy. Sprzyjają temu uszkodzenia mechaniczne, stosowane środki do czyszczenia karoserii, sól drogowa oraz chemiczne i biologiczne zanieczyszczenia m.in. ze spalin samochodowych, które osadzają się na powierzchni lakieru. Do niedawna dostępne były jedynie antykorozyjne preparaty, które działały osłonowo. Aktywna antykorozja skutecznie zabezpiecza przed pojawieniem się rdzy ze względu na sposób działania. Wypycha ona wodę z miejsc, w których może się ona gromadzić oraz reaguje z tlenkiem żelaza, co powoduje, że miejsca podatne na korozję są kompleksowo chronione przed niszczeniem. Aktywna antykorozja jest łatwym, skutecznym i tanim sposobem na uniknięcie rdzewienia karoserii samochodowej. Doskonale sprawdza się w przypadku trudno dostępnych miejsc, gwarantując redukcję kosztów związanych z usuwaniem rdzy i ponownym lakierowaniem pojazdu. Dlatego właśnie warto zdecydować się na nasze antykorozyjne preparaty RUST STOP, które dzięki aktywnym składnikom skutecznie przeciwdziałają powstawaniu rdzy.