Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Jak zabezpieczyć felgi przed rdzewieniem?

Felgi

Felgi chronią oponę przed obtarciami, wentylują układ hamulcowy, a dodatkowo pełnią funkcję estetyczną. Stopy stali i aluminium, z których są zbudowane, narażone są jednak na bezpośrednie działanie wilgoci i zanieczyszczeń, co sprzyja tworzeniu się ognisk korozji. Sprzyjające korozji środowisko to również nieciągłości lakieru na felgach, powstające wskutek mikrouderzeń kamieni odpryskujących od podłoża w czasie jazdy. Co zrobić, by ochronić felgi samochodowe przed szkodliwym działaniem korozji i rdzawym, szpecącym auto, nalotem?

Dlaczego felgi wymagają ochrony antykorozyjnej?

Rdza to bezpośredni efekt reakcji utleniania się metali, a to właśnie z nich zbudowane są samochodowe felgi. Choć metal pokrywany jest w procesie produkcji specjalną powłoką antykorozyjną, nie jest ona w stanie w 100% ochronić powierzchni felg przed rdzą. Szczególnie podatne na jej występowanie są felgi stalowe, które dodatkowo bardzo trudno wyczyścić. Felgi aluminiowe są nieco bardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych czy soli drogowej, stosowanej zimą, lecz jeśli nie zostaną odpowiednio zabezpieczone, rdza może się pojawić i na nich. Jak temu zapobiec?

Jak aplikować środki prewencyjne?

Przede wszystkim warto zadbać o regularne czyszczenie felg przy pomocy preparatów przeznaczonych konkretnie do tego celu. Każdorazowo należy także zabezpieczać powierzchnię felg warstwą preparatu antykorozyjnego, który nie tylko zabezpieczy je przed rdzewieniem, lecz również utrudni gromadzenie się na nich zanieczyszczeń, pyłu hamulcowego i wilgoci. Oto jak powinien wyglądać proces konserwowania felg:

  1. Zdemontowanie felg i odseparowanie ogumienia.
  2. Oczyszczenie i dokładne umycie wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni felg przy pomocy miękkich gąbek i specjalnych środków chemicznych.
  3. Osuszenie
  4.  Nałożenie dobrej jakości preparatu usuwającego rdzę i zabezpieczającego powierzchnię metalu przed korozją, np. aerozol RUST STOP firmy Rust Check Poland, który emulguje z wodą, prowadząc do jej wyparcia z zakamarków felg i likwiduje ogniska elektrochemiczne korozji, wstrzymując reakcję utleniania metalu.

Powyższe czynności warto od czasu do czasu powtórzyć, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy felgi najbardziej narażone są na negatywne oddziaływanie wilgoci oraz soli drogowej i żwiru, którymi drogowcy posypują śliskie nawierzchnie.