Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Ile kosztuje zabezpieczenie antykorozyjne auta?

korozja

Konserwacja antykorozyjna wymaga dużej dokładności. Można ją przeprowadzać samodzielnie, lecz przeciętny użytkownik samochodu nie jest w stanie dokonać tego tak dobrze, by doprowadzić preparat we wszystkie wrażliwe miejsca. Postanowiliśmy przyjrzeć się kosztom, które generują skuteczne zabezpieczenia antykorozyjne.

Ceny preparatów antykorozyjnych 

Preparaty antykorozyjne firmy Rust Check Poland dzielą się dwa rodzaje. RUST STOP A wnika w profile oraz szczeliny, wypiera z nich wodę i tworzy szczelną warstwę antykorozyjną. Natomiast RUST STOP B ochrania przed korozją podwozie i nadkola przed działaniem wody oraz soli. Zabezpieczanie profili i podwozia w miejscach, gdzie trudno jest się dostać, najlepiej jest przeprowadzić za pomocą aerozolu, którego 400 ml kosztuje 28,50 zł. Taka forma jest chętnie wybierana przez osoby, które nie mają sprężarki oraz pistoletu i nie mogą samodzielnie zabezpieczyć trudno dostępnych miejsc. Klienci którzy posiadają sprężarkę, pistolet i warunki, aby samemu zrobić zabezpieczenie, kupują preparaty antykorozyjne w opakowaniach ekonomicznych. RUST STOP A w opakowaniu 4 l kosztuje 275 zł, a RUST STOP B 235 zł. Preparat jest bardzo wydajny, do zabezpieczenia profili potrzeba ok 1,5-2 l Rust Stop A, aby zabezpieczyć podwozie potrzeba 2-2,5 L Rust Stop B. W sprzedaży są także opakowania 18 l, w które zaopatrują się warsztaty z nami współpracujące Rust Stop A kosztuje 1080 zł, a Rust Stop B 895 zł.

Koszty zabezpieczenia antykorozyjnego w warsztacie 

Wielu kierowców nie jest w stanie samodzielnie zająć się swoim autem, dlatego kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne można przeprowadzać w niektórych warsztatach. Dotyczy to zarówno pojazdów nowych, jak i używanych. Pracownicy mogą wtedy podnieść samochód, dokładnie go wymyć, przedmuchać sprężonym powietrzem i wprowadzić preparat metodą ciśnieniową w każde wrażliwe i trudno dostępne miejsce. Niekiedy wymaga to zdemontowania wybranych części lub wykonania otworów, które na końcu się zaślepia. Zabezpieczenie antykorozyjne RUST STOP można nałożyć w wielu warsztatach zlokalizowanych w większych miastach na terenie całej Polski. Cena zależna jest od wielu czynników takich jak wielkość samochodu czy stan podwozia i przeważnie wynosi od 500 do 1000 zł.

Kiedy stosować środki antykorozyjne? 

Kierowcy często sądzą, że nadwozia nie trzeba zabezpieczać, ponieważ producent dał gwarancję na perforację blach. Dokładne wczytanie się w umowę pozwala zrozumieć, że zapis ten dotyczy dziur na wylot, a nie pojawienia się rdzy powierzchniowej. W ten sposób samochód może szybko stracić na wartości. Przed korozją zabezpiecza się także auta, które uległy stłuczkom, ponieważ środki zabezpieczające w miejscach zniszczonych mogły ulec tak drobnym uszkodzeniom, że dopiero po pewnym czasie zostaną zauważone. Wtedy przeważnie trzeba usunąć rdzę lub wymienić skorodowany element. Środki RUST STOP firmy Rust Check Poland nigdy nie twardnieją. Zachowują stałą aktywność i przenoszą się w mikropory oraz szczeliny. Kompleksowe zabezpieczenie należy przeprowadzać raz na 12 do 18 miesięcy o dowolnej porze roku. W miejscach szczególnie narażonych na działanie korozji odpowiednie preparaty można stosować częściej.