Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Kryteria wyboru aerozoli antykorozyjnych

rdza

Jednym z bardziej uporczywych problemów, z którymi zmagają się właściciele samochodów, jest rdza. Korozja wpływa nie tylko na estetykę pojazdu, ale również jego bezpieczeństwo. Zardzewiałych elementów konstrukcyjnych nie można wymienić, a mocno skorodowany samochód nie przejdzie obowiązkowego przeglądu technicznego. Właśnie dlatego warto stosować aerozole antykorozyjne, które skutecznie zabezpieczą samochód przed szkodliwym działaniem korozji. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni preparat?

Jakie preparaty antykorozyjne są skuteczne? 

Zabezpieczenie podwozia przed korozją to obowiązek każdego kierowcy, który chce utrzymać swoje auto w dobrym stanie jak najdłużej. Właśnie dlatego wybierając aerozol na rdzę, należy sięgać wyłącznie po sprawdzone produkty marek, które budzą zaufanie wśród klientów. Zadaniem aerozolu antykorozyjnego jest ochrona antykorozyjna, która polega zarówno na wyeliminowaniu uszkodzeń, jak i zatrzymaniu procesu dalszej korozji.

Godne uwagi są przede wszystkim preparaty Rust Stop firmy Rust Check Poland. To marka, której właściciele pojazdów ufają od dziesiątek lat. W przeciwieństwie do mniej znanych zamienników Rust Stop nie działa wyłącznie osłonowo, ale również wypiera wodę ze szczelin, która w przyszłości mogłaby się przyczynić do korozji podwozia czy innych elementów pojazdu.

Jaki preparat do jakich elementów podjazdu wybrać? 

Chcąc przeprowadzić konserwację antykorozyjną, należy również zwrócić uwagę na to, by wybrany środek był odpowiedni dla elementu pojazdu, który będzie zabezpieczany. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że inne preparaty są przeznaczone do ochrony podwozia, a inne nadwozia. Preparaty Rust Stop firmy Rust Check Poland są przeznaczone do konserwacji zarówno jednych, jak i drugich. Wyróżnić możemy:

  • Rust Stop A, który jest przeznaczony do zabezpieczania antykorozyjnego nadwozia, a jego konsystencja jest rzadka, więc sprawdzi się do konserwowania szczelin i trudno dostępnych elementów,
  • Rust Stop B, który jest przeznaczony do zabezpieczania przed rdzą nadwozia pojazdu oraz nadkoli, czyli miejsc, które są szczególnie narażone na kontakt z wodą i jest gęstszym preparatem. Dodatkowo zabezpiecza wspomniane nadkola przed szkodliwym działaniem wody i soli.