Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Zasady przechowywania preparatów Rust Stop

pryskanie preparatem

Produkty firmy Rust Stop przeznaczone są do efektywnego zapobiegania powstawaniu ognisk korozyjnych i późniejszego rozprzestrzeniania się ich po powierzchni samochodu. Stosuje się je zarówno w celach prewencyjnych, przy tzw. aktywnej antykorozji oraz w momencie, gdy rdza zaczęła się już pojawiać. Rust Stop jest artykułem wykorzystywanym więc w warsztatach samochodowych i przy wszelkich prywatnych działaniach związanych z podwoziem i nadwoziem samochodu.

 

Żeby maksymalnie ułatwić użytkownikom produktu jego aplikację na dowolną część pojazdu producent oferuje go m.in. w poręcznej puszce. Dzięki temu dotarcie do najbardziej niedostępnych części samochodu staje się proste i żaden, nawet drobny element podwozia nie zostanie pominięty. To ważne z tego względu, że precyzyjna aplikacja preparatu pozwala na maksymalne zwiększenie zabezpieczenia antykorozyjnego pojazdu. Poza puszkami jednak producent zdecydował się również na opakowania o większej pojemności tj. butelki i wiadra o pojemności odpowiednio 4 L i 18 L dla stosowania na większych powierzchniach lub przy większej ilości pojazdów. 

Przechowywanie preparatów Rust Stop 

Podobnie jak inne produkty wykorzystywane w mechanice, preparaty Rust Stop należy przechowywać w suchym, nienasłonecznionym miejscu, nie zważywszy na to, czy opakowanie jest metalowe, jak w przypadku puszki, czy plastikowe, jak wiadro czy butelka. Poza tym wszelkie środki o składzie zbliżonym do Rust Stop nie powinny być eksponowane na bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury. Nie powinno się wystawiać tych preparatów zarówno na mróz, ani upał, a najbardziej odpowiednia temperatura do przechowywania ich oscyluje między 5°C a nie więcej niż 30°C. Produkty marki Rust Stop należy trzymać w miejscu bezpiecznym, do którego nie mają dostępu dzieci. Poza tym warto pamiętać o odpowiednim zamknięciu wiadra i butelki po ich otwarciu. Nieodpowiednio zabezpieczone opakowania mogą sprawić, że produkt straci swoje pierwotne właściwości i nie będzie tak skuteczny, jak faktycznie może.