Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Jak wygląda konserwacja antykorozyjna w warsztacie?

Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu

Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu to najlepszy sposób na to, aby przedłużyć żywotność karoserii i uniknąć w przyszłości poważnych usterek. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze zabiegi konserwacyjne przynoszą oczekiwane rezultaty. Wiele zależy od tego, jakie środki zostaną w tym celu użyte i czy cały proces zostanie przeprowadzony prawidłowo. Dotyczy to przede wszystkim pojazdów intensywnie eksploatowanych lub szczególnie narażonych na szkodliwe działanie warunków zewnętrznych, w tym m.in. auta terenowe, dostawcze czy pickupy. Aby mieć pewność, że zabezpieczenie antykorozyjne będzie skuteczne, warto skorzystać z profesjonalnych usług fachowców. Przekonaj się, jak wygląda konserwacja antykorozyjna w warsztacie.

Profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne samochodu

Profesjonalne zabiegi z zakresu zabezpieczenia antykorozyjnego samochodu w warsztacie rozpoczynają się od dokładnego wymycia powierzchni. Odpowiednie przygotowanie do dalszych prac jest bardzo ważne, niezależnie od tego, czy jest to auto używane, czy nowe. Podwozie powinno być myte myjką pod ciśnieniem, dlatego też niezbędne jest zastosowanie niezbędnego sprzętu. Oprócz myjek ciśnieniowych trzeba dysponować m.in. podnośnikiem lub możliwością wjazdu na kanał, co stanowi jeden z istotniejszych argumentów przemawiających za tym, że zabiegi konserwacyjne warto wykonywać w warsztacie. Jest to etap, którego nie można pominąć, ponieważ zabrudzenia, w tym przede wszystkim błoto, mogą znacznie osłabić właściwości używanych preparatów antykorozyjnych.

Dopiero po odpowiednim przygotowaniu powierzchni można przejść do pokrycia elementów nadwozia środkami chemicznymi o właściwościach ochronnych. Preparaty rozpylane są na powierzchni metalowych elementów. Zabieg ten z pozoru wydaje się stosunkowo prosty, jednak w praktyce jest to wieloetapowy proces, który wymaga nie tylko stosownych umiejętności i precyzji, ale również demontażu niektórych elementów samochodu.

Bardzo ważne jest też zastosowanie skutecznych, a jednocześnie bezpiecznych preparatów, które zapewnią stosowną ochronę przeciw korozji na możliwie jak najdłuższy czas. Wykonując zabezpieczenie antykorozyjne Rust Stop nie trzeba stosować żadnych podkładów. Jeśli występują ubytki w postaci dziur trzeba je zlikwidować. Jeżeli jednak jest to korozja, produkt kładziemy bezpośrednio na nią. Każda z tych czynności wymaga zastosowania produktów o nieco innych właściwościach i działaniu. W profesjonalnych warsztatach wykorzystuje się środki, które są sprawdzone, cechują się wysoką jakością i niezawodnością działania. Fachowcy chętnie korzystają przede wszystkim z produktów Rust Stop firmy Rust Check Poland, które zapewniają skuteczne zabezpieczenie nadwozia i podwozia przed rozwojem korozji.