Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Czy piach może doprowadzić do powstania korozji pojazdu?

upiaszczone koło w samochodzie

Korozja jest prawdziwym problemem, z którym boryka się wielu właścicieli samochodów, zwłaszcza wyprodukowanych przed laty. Pojawia się ona zwykle na podwoziu i dolnych elementach karoserii. Powstaje pod wpływem wielu czynników, w tym piasku zalegającego na drogach. Jak wpływa on na rozwój korozji? Czy można zapobiegać niszczącemu działaniu piasku na samochód?

Piasek a powstawanie rdzy

Piasek, podobnie jak sól sypana na drogi, chłonie wilgoć i inne zanieczyszczenia pojawiające się na ulicach. Następnie osadza się on na nadkolach czy podwoziu. Wiele osób ignoruje jego obecność. Nie są one bowiem świadome, że oprócz nieestetycznego wyglądu, piasek gromadzący się na konstrukcji samochodu może prowadzić też do szybszego niszczenia się karoserii i elementów zawieszenia.

Piasek jest ciągle wilgotny, dlatego może gromadzić ogromne ilości wody bezpośrednio na karoserii. Zimą miesza się on także z solą drogową. Taka mieszanka działa bardzo niekorzystnie na elementy samochodu wykonane z metalu, przyspieszając powstawanie korozji.

Jak zabezpieczyć samochód przed korozją?

Aby samochód pozostał na dłużej w odpowiednim stanie, konieczne jest jego odpowiednie pielęgnowanie. Wskazane jest regularne mycie, zwłaszcza elementów karoserii znajdujących się na dole. Ciekawym wyborem może być też stosowanie skutecznych preparatów antykorozyjnych. Nakłada się je samodzielnie lub w specjalistycznych warsztatach, w zależności od miejsca aplikacji i przeznaczenia środka. Takie produkty tworzą warstwę ochronną na powierzchni metalowych elementów, która utrzymuje się na nich przez nawet kilkanaście miesięcy. Następnie wymagają ponownej aplikacji.

Preparaty antykorozyjne stosowane regularnie, zwłaszcza przed sezonem zimowym, gdy piach pojawia się na drogach w większych ilościach, pozwalają na utrzymanie samochodu w odpowiednim stanie na dłużej. Rdza prowadzi bowiem do nieodwracalnych zmian, dlatego warto wcześniej zadbać o zabezpieczenie swojego pojazdu i uniknąć kosztownych napraw.