Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Od czego zależy długość działania preparatu antykorozyjnego?

używanie preparatu na korozję

Preparaty antykorozyjne pozwalają na zachowanie metalowych elementów pojazdów w odpowiednim stanie na dłużej. Zapobiegają one bowiem powstawaniu rdzy. Na rynku znaleźć można wiele takich środków, dlatego wybór odpowiedniego niekiedy bywa trudny. Od czego zależy trwałość preparatów antykorozyjnych? Jak ją poprawić i zabezpieczyć samochód na dłużej?

Aplikacja preparatu antykorozyjnego a jego trwałość

Aby preparat antykorozyjny był odpowiednio trwały, konieczne jest zaaplikowanie go zgodnie ze wskazaniami producenta. Najczęściej cały zabieg wykonuje się w profesjonalnym warsztacie samochodowym. W takim miejscu możliwe jest bowiem skorzystanie z pistoletów natryskowych, które pozwalają na równomierne nałożenie preparatu nawet w trudnodostępnych miejscach. W warsztatach pracownicy mogą też zabezpieczyć podwozie.

Niektóre preparaty antykorozyjne można aplikować też samodzielnie. Wówczas konieczne jest bezwzględne trzymanie się zaleceń producenta, zarówno jeśli chodzi o ilość produktu, jak i przygotowanie powierzchni do jego nałożenia.

Długość działania preparatu a jego jakość

Preparat antykorozyjny może być trwały jedynie wtedy, gdy ma on odpowiednio wysoką jakość. Warto wybierać środki z odpowiednimi certyfikatami i takie, które przeszły one badania potwierdzające ich skuteczność. Czasem opłaca się zainwestować w nieco droższy preparat, który pozwoli jednak na zapewnienie ochrony na dłużej. Dobrym pomysłem jest też zasięgnięcie informacji o działaniu danego środka bezpośrednio u źródła, czyli u jego producenta.

Działanie preparatu antykorozyjnego a warunki

Preparat antykorozyjny nałożony na samochód, który zwykle jest trzymany w garażu i nie porusza się zbyt często, będzie naturalnie trwalszy niż ten zaaplikowany na pojazd użytkowany każdego dnia. Środki tego typu są narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych zwłaszcza zimą. W trudnych warunkach mogą być one mniej trwałe, wymagając szybszej ponownej aplikacji. Zwykle jednak chronią pojazd przez co najmniej kilka miesięcy.