Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Które trudno dostępne miejsca samochodu są szczególnie narażone na rdzę?

rdza na samochodzie

Rdza pojawia się przede wszystkim na konstrukcjach starszych samochodów. Wynika ona z długotrwałego działania wody, często pomieszanej z piaskiem i solą drogową. Niektóre miejsca konstrukcji samochodu są więc zdecydowanie bardziej podatne na występowanie korozji niż inne. Na które elementy pojazdu trzeba uważać? Jak uchronić je przed niszczącym działaniem rdzy?

Gdzie najczęściej występuje rdza?

Rdza jest problemem dotykającym przede wszystkim właścicieli starszych samochodów. Pojawia się z biegiem czasu, zwłaszcza w sytuacji, gdy dany pojazd nie jest regularnie czyszczony i pielęgnowany. Najczęściej ogniska rdzy występują w takich miejscach, jak:

  • elementy nadwozia – błotniki, progi, drzwi, zamki, zawiasy, klapy bagażnika, nadkola, naproża,
  • karoseria – zwłaszcza w miejscach, w których została uszkodzona mechanicznie,
  • podwozie – podłużnice, podciągi podwozia, poszycie podłogi i progów, mocowania zawieszenia.

Najbardziej narażone na występowanie rdzy są te elementy, w których woda zatrzymuje się na dłużej i trudno jest ją skutecznie usunąć. Korozja pojawia się nawet na stalowych felgach, przewodach i elementach złączy elektrycznych. Może wystąpić też w układzie wydechowym. Nie zawsze jest widoczna z zewnątrz. Czasem o jej istnieniu można przekonać się jedynie w warsztacie samochodowym, np. w trakcie przeglądu.

Jak zapobiegać powstawaniu rdzy na samochodzie?

Samochody można obecnie bardzo łatwo i skutecznie zabezpieczyć przed działaniem rdzy. W tym celu wykorzystuje się specjalne preparaty antykorozyjne. Pozwalają one na szybkie pokrycie całej konstrukcji auta, także tych elementów, które są trudno dostępne. Następuje to z wykorzystaniem pistoletów natryskowych, w trakcie aplikacji środka w specjalistycznym warsztacie samochodowym. To sposób na skuteczne zabezpieczenie pojazdu nawet na kilkanaście kolejnych miesięcy. Po tym czasie wystarczy ponowić aplikację preparatu. Odpowiednio zabezpieczony samochód zachowuje swoją wartość i świetny wygląd na dłużej, co przekłada się na bezpieczeństwo jego użytkowania.