Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Czy preparaty na korozję docierają do zagięć blach?

Korozja potrafi całkowicie zniszczyć nadwozie i ważne elementy pojazdu. Aby zapobiegać takim uszkodzeniom, konieczne jest stosowanie odpowiednich preparatów. Na rynku znaleźć można takie środki w wielu różnych odsłonach. Niektóre z nich są skuteczniejsze niż inne. Czy preparaty antykorozyjne docierają do trudno dostępnych przestrzeni, w tym zagięć blach?

Skuteczność preparatów antykorozyjnych

Na skuteczność preparatów antykorozyjnych wpływa przede wszystkim to, czy pozwalają one na dotarcie do trudnodostępnych przestrzeni. W takich miejscach gromadzi się bowiem wilgoć, która bezpośrednio odpowiada za pojawianie się korozji. Nawet jeśli pojazd zostanie zabezpieczony z zewnątrz, ogniska rdzy w trudno dostępnych przestrzeniach mogą powodować jego niszczenie. Z tego powodu warto wybierać preparaty, które zapewniają wysoką precyzję aplikacji i skuteczność działania.

Warto też pamiętać, że nawet najskuteczniejszy preparat antykorozyjny nie będzie odpowiednio dopełniał swojej roli w sytuacji, gdy powierzchnia nie zostanie właściwie oczyszczona, a aplikacja nie będzie regularnie ponawiana. Najlepsze środki utrzymują się na powierzchni pojazdu przez kilkanaście miesięcy. Po tym czasie trzeba je ponownie zaaplikować, by dalej chronić trudno dostępne elementy pojazdu przed rdzą.

Jakie preparaty antykorozyjne docierają do zagięć blach?

Najłatwiejszym rozwiązaniem podczas zabezpieczania trudno dostępnych przestrzeni jest postawienie na preparaty płynne. Docierają one do wąskich szczelin, dzięki czemu pozwalają na zabezpieczenie ich przed działaniem rdzy. Wiele z nich można aplikować z wykorzystaniem pistoletu natryskowego, co zapewnia jeszcze większa skuteczność.

Warto skupić się też na działaniu wybranego preparatu antykorozyjnego. Na rynku znaleźć można bowiem środki, które „wypychają” wilgoć z trudnodostępnych przestrzeni, a następnie zabezpieczają je przed jej ponowną obecnością. Takie środki są zdecydowanie najskuteczniejsze w przypadku wszelkich szczelin i załamań.