Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Podział preparatów antykorozyjnych ze względu na sposób dozowania

sprysiwanie

Preparaty antykorozyjne pozwalają na zachowanie samochodu w odpowiednim stanie na dłużej. Na rynku znaleźć można takie produkty w wielu wersjach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego do własnych potrzeb i preferencji. Czym różnią się od siebie poszczególne preparaty antykorozyjne do samochodów? W jaki sposób można je dozować, by były w pełni skuteczne? 

 

Różne rodzaje konsystencji preparatów antykorozyjnych

Na rynku znaleźć można preparaty antykorozyjne w co najmniej kilku wersjach. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się te w formie sprayu, a także pasty czy masy. Oto najważniejsze cechy takich produktów:

  • spray – pozwala na łatwe i bezkontaktowe dozowanie; ma płynną konsystencję, dzięki czemu możliwe jest dotarcie nawet w bardzo trudno dostępne przestrzenie; płynne preparaty można stosować też w pistoletach natryskowych,
  • pasty – pasty można rozprowadzać jedynie pędzlem lub szpachlą, co wymaga zachowania precyzji,
  • masy – zwykle można nakładać je dopiero po odpowiednim podgrzaniu; działają podobnie jak pasty i wymagają aplikowania pędzlem.

Forma preparatu antykorozyjnego często może mieć wpływ na jego skuteczność. Przed wyborem odpowiedniego produktu dobrym wyborem jest więc zapoznanie się z opiniami na jego temat. Niektóre środki pozwalają na stosowanie we własnym zakresie, a z innych można skorzystać tylko w profesjonalnym warsztacie samochodowym.

Jaki preparat antykorozyjny warto wybrać?

W profesjonalnych warsztatach samochodowych specjaliści wiedzą, jak odpowiednio zaaplikować nawet najtrudniejsze preparaty. Z tego powodu poradzą sobie oni zarówno ze sprayem, jak i pastą czy masą. Jeśli jednak planujesz samodzielnie zabezpieczyć swój samochód przed działaniem wilgoci i zanieczyszczeń, najlepiej sprawdzą się płynne konsystencje. Dobrym wyborem jest spray. Pozwala on na aplikowanie preparatu nawet w trudno dostępne przestrzenie bez konieczności rozprowadzania go szpachlą. Zapewnia to większą skuteczność, wypełniając drobne szczeliny, gdzie czasem trudno dostać się z użyciem akcesoriów.