Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Czy preparaty antykorozyjne można stosować w ujemnych temperaturach, np. zimą?

Zabezpieczenie korozyjne

Preparaty antykorozyjne są skutecznym sposobem na zabezpieczenie konstrukcji pojazdu przed działaniem wilgoci i soli drogowej. Pozwalają one na stworzenie warstwy ochronnej, która nie dopuszcza szkodliwych czynników do metalu. Czy z takich preparatów można korzystać zimą, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej 0 stopni Celsjusza? Jeśli tak, to jakie środki warto wybrać?

Kiedy aplikować preparaty antykorozyjne?

Preparaty antykorozyjne zdecydowanie najłatwiej aplikuje się w trakcie ciepłych dni. Wówczas można wykonywać prace na świeżym powietrzu. Najlepiej pokryć elementy podwozia i nadwozia preparatem antykorozyjnym na kilka tygodni przed sezonem zimowym.

Jeśli jednak nie zdążysz przeprowadzić konserwacji przed zimą, możesz zrobić to już po pierwszych przymrozkach. Trzeba jednak pamiętać, by użyć odpowiedniego preparatu. Niektóre środki na rdzę przestają być skuteczne, gdy temperatura spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Jeśli chcesz postawić na takie produkty, pamiętaj, by aplikację przeprowadzić w zamkniętym, ocieplonym garażu. Auto powinno spędzić w nim co najmniej kilka kolejnych godzin.

Jakie preparaty antykorozyjne można stosować przy mrozach?

Niektóre preparaty antykorozyjne zachowują skuteczność także w czasie mrozu. Mowa tu m.in. o naszym produkcie Rust Stop. Nie zmienia on formy pod wpływem działania ujemnych temperatur. Pozostaje płynny, co pozwala na jego łatwe zaaplikowanie. Taki preparat można nakładać zarówno samodzielnie, jak i w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Sprawdza się on także w połączeniu z pistoletami natryskowymi, które zapewniają większą dokładność.

Z wykorzystaniem naszego środka można zabezpieczyć auto przed działaniem wilgoci także po pierwszych mrozach. Wystarczy tylko dokładnie umyć wszystkie elementy pojazdu i je osuszyć. Nie powinno się jednak przeprowadzać aplikacji w trakcie opadów atmosferycznych. Wówczas konieczne jest umieszczenie auta w wiacie lub garażu. Jego powierzchnia musi być sucha, by preparat mógł zadziałać w odpowiedni sposób.