Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Czy skrzypienie i hałasy nadwozia mogą stanowić znamiona korozji?

zamarznięty zamek w samochodzie

Wprawiony kierowca potrafi szybko zauważyć, że z jego samochodem dzieje się coś złego. Pierwszymi objawami jest zwykle delikatne skrzypienie czy niestandardowe hałasy pojawiające się podczas jazdy. Wiele z nich dotyczy nadwozia. Czy skrzypienie może wskazywać na to, że na konstrukcji pojazdu pojawiła się rdza?

Skrzypienie i hałasy a korozja

Wszelkie niepokojące hałasy wydobywające się z auta podczas jazdy mogą wskazywać na poważne usterki, dlatego warto szybko na nie reagować. Jeśli słyszysz skrzypienie nadwozia, prawdopodobnie powodem jest rdza. Gdy metalowe elementy ulegną działaniu korozji, tracą one swoje właściwości. Pod wpływem mocniejszego nacisku i intensywnej eksploatacji mogą one pęknąć, co stanowi poważne zagrożenie dla kierowcy i innych uczestników ruchu.

Oczywiście skrzypienie może wskazywać również na inne usterki. Po zauważeniu takich objawów warto szybko udać się do warsztatu samochodowego.

Jak walczyć ze skrzypieniem nadwozia związanym z korozją?

Jeśli skrzypienie nadwozia wynika z pojawienia się korozji, konieczne jest przeprowadzenie rozległych prac. Takie naprawy nie są łatwe. Często niezbędne jest wycięcie całych skorodowanych elementów i zastąpienie ich nowymi. W przypadku starych samochodów może okazać się, że pojazd jest już w zbyt złym stanie, by naprawa była opłacalna. W niektórych autach prace serwisowe wymagają także zdemontowania wielu elementów, w tym tapicerki i kabiny pasażerskiej, co znacznie podwyższa koszt usługi.

Zapobieganie korozji nadwozia, czyli preparaty antykorozyjne

Oczywiście istnieje też sposób na zapobieganie pojawieniu się rdzy na metalowych komponentach pojazdu. Mowa tu o specjalnych preparatach antykorozyjnych, jak RUST STOP firmy Rust Check. Nasz produkt zabezpiecza auto przed niszczącym wpływem wilgoci i soli drogowej na nawet 1,5 roku. Możliwe jest aplikowanie go zarówno samodzielnie, jak i w profesjonalnym warsztacie. Taka ochrona pozwala wydłużyć żywotność auta nawet o kilkanaście lat!