Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Czy preparat antykorozyjny Rust Stop można stosować po uprzednim zastosowaniu innych środków ochrony przed korozją?

Korozja jest bardzo powszechnym problemem wśród właścicieli pojazdów. Pojawia się zwłaszcza na tych elementach, które mają bezpośredni kontakt z wilgocią i solą drogową. Aby zapobiec wystąpieniu niszczącej rdzy, można zastosować specjalne preparaty, jak Rust Stop. Czy da się nałożyć go po użyciu innych środków antykorozyjnych?

Fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne pojazdu

Nie wszyscy wiedzą, że samochody prosto z salonu są już zabezpieczone antykorozyjnie. Warstwa preparatów ochronnych z czasem może się zetrzeć. Z tego powodu już po kilku do kilkunastu miesiącach korzystania z auta warto ponowić aplikację preparatu antykorozyjnego. RUST STOP firmy Rust Check może być nakładany na elementy, które już wcześniej były zabezpieczone przed działaniem rdzy.

Inne preparaty antykorozyjne do użytku domowego a RUST STOP

RUST STOP firmy Rust Check jest preparatem bardzo uniwersalnym. Pozwala na zastosowanie na różnych powierzchniach – także tych pokrytych innymi środkami na korozję do użytku domowego. Może być nanoszony także na elementy już skorodowane. Preparat ten występuje w formie sprayu, dzięki czemu dociera w trudno dostępne przestrzenie. Wykazuje właściwości penetrujące, które usuwają niewielkie ilości wody z trudno dostępnych przestrzeni, zwłaszcza w szczelinach, szwach i zagięciach blach karoserii.

Aplikacja preparatów antykorozyjnych w odstępach po kilka/kilkanaście miesięcy jest wręcz wskazana. Po tym czasie może dojść do uszkodzenia warstwy ochronnej na niektórych elementach pojazdu, jednak na innych wciąż pozostanie ona nietknięta. Dołożenie środka pozwala wyrównać powłokę i ponownie zabezpieczyć całe auto przed pojawieniem się rdzy.