Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Jak przygotować się do pierwszego zastosowania preparatu Rust Stop?

korozja na samochodzie

Preparaty antykorozyjne pozwalają zachować samochód w odpowiednim stanie na dłużej. Dzięki nim możliwe jest uniknięcie rozwoju rdzy, która w zaledwie kilka lat potrafi całkowicie zniszczyć podwozie i nadwozie pojazdu. Jak przygotować się do pierwszej aplikacji preparaty antykorozyjnego Rust Stop firmy Rust Check?

Akcesoria do aplikacji preparatu Rust Stop

Najlepszą techniką nakładania preparatów zabezpieczających metalowe elementy samochodu jest zastosowanie pistoletów natryskowych. Dzięki nim konserwacja antykorozyjna przebiega szybciej i jest znacznie dokładniejsza. Jeśli nie dysponujesz takim sprzętem, najlepiej zdecydować się na produkty w butelkach z aerozolem. Pozwalają one na bezpośrednią aplikację preparatu bez konieczności używania dodatkowych akcesoriów.

Oczyszczenie konstrukcji samochodu przed nałożeniem preparatu

Przed nałożeniem jakiegokolwiek preparatu antykorozyjnego warto dokładnie oczyścić samochód. Mowa tu przede wszystkim o konieczności usunięcia stałych zabrudzeń, jak piasek i resztki soli drogowej. Rust Stop został bowiem opracowany w taki sposób, by mógł samodzielnie wypychać wodę z niewielkich szczelin i trudno dostępnych miejsc w konstrukcji pojazdu. Oznacza to, że po umyciu samochodu nie trzeba martwić się koniecznością jego dokładnego osuszania. Po wizycie na myjni można od razu przejść do aplikacji preparatu antykorozyjnego.

Dokładność aplikacji preparatu

W przypadku pierwszego zastosowania środka na korozję ogromne znaczenie ma dokładność aplikacji. Preparat musi dotrzeć w trudno dostępne przestrzenie, w których zwykle gromadzi się woda. Pozostawienie niezabezpieczonych fragmentów grozi szybkim rozwojem korozji, zwłaszcza jeśli auto nie było wcześniej pokrywane środkiem antykorozyjnym.