Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Najczęstsze błędy popełniane przy korzystaniu z preparatu antykorozyjnego Rust Stop

usuwanie lakieru z samochodu

Preparat antykorozyjny Rust Stop jest popularnym wyborem do ochrony powierzchni metalowych przed rdzą i korozją. Chociaż jest to skuteczny produkt, istnieją pewne powszechne błędy popełniane przez użytkowników podczas jego stosowania. Dowiedz się, jakie praktyki mogą negatywnie wpłynąć na trwałość powłoki antykorozyjnej.

Brak dokładnego wyczyszczenia powierzchni przed nałożeniem preparatu Rust Stop

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych podczas korzystania z Rust Stop firmy Rust Check jest zaniedbanie konieczności wyczyszczenia powierzchni przed zastosowaniem produktu. Jest to kluczowy krok, ponieważ wszelkie zanieczyszczenia mogą uniemożliwić prawidłowe przyleganie środka, co prowadzi do zmniejszenia jego skuteczności. Ważne jest, aby przed nałożeniem preparatu po umyciu np. podwozia poczekać do częściowego, bądź całkowitego wysuszenia powierzchni.

Nalot zwykle nie stanowi problemu w trakcie aplikacji preparatu antykorozyjnego. Inaczej jest jednak w sytuacji, gdy na powierzchni metalowych elementów pojawiła się rdza. Takie zmiany należy dokładnie wyczyścić, ponieważ kolejne fragmenty skorodowanego metalu mogą zacząć odpadać, wraz z cennym preparatem. Rust Stop nie zasycha, dzięki czemu pod jego powierzchnią rdza się nie rozwija.

Nieprzestrzeganie instrukcji użycia

Innym błędem często popełnianym przy stosowaniu aerozolu na rdzę jest nieprzestrzeganie instrukcji obsługi. Ważne jest, aby przeczytać i stosować się do wszystkich wskazań producenta. To m.in. szczegóły dotyczące sposobu mieszania produktu czy nakładania kolejnych warstw. Nieprzestrzeganie tych instrukcji może prowadzić do zmniejszenia skuteczności lub nawet uszkodzenia powierzchni.