Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Czym najlepiej zabezpieczyć profile samochodowe?

zabezpieczenie samochodu przed korozja

Korozja, zwana również rdzą, to powszechny problem dotykający zarówno pojazdy mechaniczne, jak i różne rodzaje konstrukcji metalowych. Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie metali przed korozją poprzez stosowanie odpowiednich preparatów, takich jak Rust Stop.

W trakcie natrysku preparat Rust Stop emulguje z wodą, prowadząc do jej wyparcia ze szczelin i połączeń blach. To kluczowe działanie umożliwia ochronę miejsca przed dalszym narastaniem korozji. Preparat Rust Stop pełni funkcję izolatora, co oznacza, że tworzy warstwę odgradzającą metal od czynników powodujących korozję. Dzięki temu likwidowane są ogniwa elektrochemiczne i wstrzymywana jest reakcja utleniania metalu. Dzięki niespotykanym właściwościom fizykochemicznym i penetrującym, preparat Rust Stop gwarantuje pokrycie nawet najbardziej trudno dostępnych miejsc, takich jak mikropęknięcia lakieru czy zagięcia blach.

Właściwości preparatów Rust Stop

Dlaczego zabezpieczenia profili samochodowych z użyciem preparatów Rust Stop są tak skuteczne? Preparaty Rust Stop wykazują bardzo dobre właściwości penetracyjne i docierają nawet w trudno dostępne miejsca i zakamarki. Hamują korozję na elementach już zajętych przez rdzę i działają jako czynnik smarujący dla wewnętrznych mechanizmów. Co ważne, Rust Stop zachowuje stan płynny i półpłynny w każdych warunkach, również w niskich temperaturach. 

Długotrwała ochrona i oszczędność

Usuwanie skutków korozji jest czasochłonne i kosztowne, dlatego lepiej zainwestować wcześniej w wysokiej jakości zabezpieczenia antykorozyjne, takie jak Rust Stop. Pozwoli to uniknąć kosztownych napraw samochodu. Stosowanie preparatu Rust Stop nie wymaga skomplikowanej procedury przygotowania pojazdu. Wystarczy umycie nadwozia i odmuchanie go powietrzem, aby móc nałożyć warstwę zabezpieczającą.