Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Jak zabezpieczyć podwozie przed korozją?

Korozja podwozia samochodu jest jednym z największych problemów, z którymi muszą zmagać się właściciele pojazdów. Proces ten prowadzi do osłabienia struktury samochodu, co może wpłynąć na jego bezpieczeństwo i wartość. W Polsce, ze względu na panujące warunki atmosferyczne oraz stosowanie soli drogowej w sezonie zimowym, problem korozji jest szczególnie istotny. Właściwe zabezpieczenie podwozia przed korozją pozwala znacznie wydłużyć żywotność pojazdu i utrzymać jego wartość. 

Czyszczenie i odtłuszczanie podwozia

Pierwszym etapem zabezpieczania podwozia przed korozją jest dokładne jego czyszczenie i odtłuszczenie. Pozbycie się wszelkich zabrudzeń, jak błoto czy sól drogowa, jest niezbędne do przygotowania powierzchni do dalszych zabiegów. Warto również usunąć wszelkie rdzewiejące elementy za pomocą szlifierki czy drucianej szczotki. Następnie konieczne jest dokładne odtłuszczenie podwozia, co można zrobić za pomocą specjalnych preparatów dostępnych na rynku. Dzięki temu zabezpieczenie będzie lepiej przylegać do powierzchni, co zwiększy jego skuteczność.

Zabezpieczanie podwozia przed korozją za pomocą antykorozyjnych środków

Istnieje wiele różnych środków antykorozyjnych dostępnych na rynku, które można wykorzystać do zabezpieczenia podwozia samochodu. Najpopularniejsze z nich to specjalne emulsje oraz powłoki, które tworzą na powierzchni podwozia warstwę ochronną. Przykładem takiego środka jest Rust Stop, który tworzy elastyczną i trwałą powłokę, odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie soli drogowej. Ważne jest, aby przy aplikacji takiego środka zwrócić uwagę na wszystkie zakamarki podwozia oraz miejsca szczególnie narażone na korozję, takie jak zamocowania zawieszenia czy progi.

Regularna kontrola stanu podwozia i jego konserwacja

Ostatnim, ale nie mniej ważnym krokiem w zabezpieczaniu podwozia przed korozją jest regularna kontrola jego stanu oraz przeprowadzanie konserwacji antykorozyjnej. Zaleca się, aby co najmniej raz w roku dokładnie sprawdzić stan podwozia samochodu oraz ewentualnie uzupełnić zabezpieczenie antykorozyjne. Warto również po każdej zimie dokładnie umyć podwozie samochodu, aby usunąć sól drogową, która może przyczynić się do przyspieszenia procesu korozji.