Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Najczęstsze problemy związane z korozją podwozia

Korozja podwozia to poważny problem, z którym boryka się wielu właścicieli samochodów. Aby zapewnić długą żywotność pojazdu oraz uniknąć kosztownych napraw, warto poznać przyczyny korozji, jak jej zapobiegać oraz jak radzić sobie z już istniejącymi oznakami rdzy.

Przyczyny korozji podwozia

Korozja podwozia jest wynikiem reakcji chemicznej między metalem a środowiskiem, w którym się znajduje. Głównymi czynnikami prowadzącymi do korozji są wilgoć, sól drogowa, zanieczyszczenia powietrza oraz uszkodzenia mechaniczne. W przypadku samochodów eksploatowanych w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak duża ilość opadów czy niskie temperatury, ryzyko korozji jest znacznie większe. Dlatego warto zwrócić uwagę na te czynniki i odpowiednio chronić swoje auto.

Zabezpieczanie podwozia przed korozją

Aby zminimalizować ryzyko korozji podwozia, należy przede wszystkim regularnie sprawdzać stan samochodu i dbać o jego konserwację. Warto stosować specjalistyczne preparaty antykorozyjne, które tworzą na powierzchni metalu trwałą i odporną na uszkodzenia warstwę ochronną. W przypadku nowych samochodów, zabezpieczenie podwozia przed korozją może być już fabrycznie nałożone. Jeśli nie, warto zainwestować w profesjonalne usługi antykorozyjne, które zapewnią długotrwałą ochronę.

Czyszczenie podwozia jako element profilaktyki

Regularne czyszczenie podwozia jest ważnym elementem profilaktyki przeciwko korozji. Zaleca się mycie samochodu co najmniej raz w miesiącu, a w okresie zimowym nawet częściej. Szczególną uwagę należy zwrócić na usuwanie soli drogowej, która jest jednym z głównych czynników przyspieszających proces korozji. Warto także korzystać z myjni samoobsługowych, które pozwalają na dokładne umycie trudno dostępnych miejsc.

Usuwanie istniejącej rdzy

Jeśli na podwoziu samochodu pojawiły się już oznaki korozji, należy jak najszybciej zareagować. W pierwszej kolejności warto ocenić stopień zaawansowania rdzy i jej rozległość. Jeśli rdza jest tylko powierzchowna, można spróbować usunąć ją mechanicznie za pomocą szlifierki lub papieru ściernego. Następnie należy zabezpieczyć oczyszczoną powierzchnię preparatem antykorozyjnym. W przypadku głębokiej korozji konieczne może być wymienienie uszkodzonych elementów podwozia.