Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Jak zabezpieczyć przed rdzą obrzeża nadkoli?

Jak zabezpieczyć przed rdzą obrzeża nadkoli

Na korozję najbardziej narażone są obrzeża nadkoli. Dzieje się tak dlatego, że w czasie zimy do właśnie te elementy mają najczęstszy kontakt z wodą i solą. To głównie na nich osadzają się zanieczyszczenia odprowadzane przez bieżnik. Wystarczy jedno uderzenie niewielkiego kamyka, by doszło do odpryśnięcia lakieru i podkładki, co stanowi idealną sytuację do rozwoju dla rdzy. Na intensywne oddziaływanie czynników środowiskowych oraz kamieni narażone są również krawędzi drzwi i progi pojazdów.

Ochrona antykorozyjna nadkoli

Na rynku dostępne są różnorodne preparaty na rdzę, które powinny zostać precyzyjnie nałożone na powierzchnię nadkoli, a także drzwi, błotniki i inne wrażliwe elementy. Stosownemu zabezpieczaniu powinny podlegać zarówno wieloletnie pojazdy, jak i nowe samochody, nawet jeśli na powierzchni nie widać jeszcze ognisk rdzy. Zabieg zabezpieczenia pojazdu przed korozją należy wykonać przed sezonem zimowym i powtarzać go praktycznie każdego roku.

Co zrobić, gdy pojawi się rdza?

Gdy zauważamy, że na nadkolach pojawia się rdza, powinniśmy stosownie zareagować. Likwidację większych ognisk rdzy lepiej jest zlecić fachowcom. W przypadku mniejszych problemów możemy działać samodzielnie.

Na początku należy dokładnie zeszlifować blachę, aby zlikwidować wszelkie pęcherzyki rdzy. W przypadku mniejszych ognisk korozji wystarczy zastosowanie papieru ściernego. Następnie oczyszczamy i odtłuszczamy oszlifowane miejsce. Później trzeba pomalować je podkładem lakierniczym. Najlepiej wybrać taki kolor lakieru, który będzie najbardziej podobny do oryginalnego. Podkład musi dobrze wyschnąć, aby można było przejść do kolejnego etapu, czyli malowania. Przed tym warto jeszcze uzupełnić wszelkie ubytki gładzią szpachlową i wyrównać np. papierem ściernym. Cały zabieg kończy się bardzo precyzyjnym malowaniem naprawionego miejsca odpowiednio dobranym lakierem.