Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Konserwacja antykorozyjna samochodu przed zimą

Konserwacja antykorozyjna samochodu przed zimą

Zima to dla bardzo trudny czas dla samochodów. Pojawiająca się na ulicach sól, piasek i inne zanieczyszczania mogą znacznie pogorszyć stan pojazdu. To również jedne z przyczyn pojawiającej się na powierzchniach metalowych rdzy. Przed sezonem zimowym zalecana jest więc stosowna konserwacja antykorozyjna nadwozia i podwozia.

Konserwacja antykorozyjna nadwozia

W początkowej fazie należy dokładnie oczyścić nadwozie z zastosowaniem specjalnego szamponu i myjki ciśnieniowej. W ten sposób ujawnią się wszelkie niedoskonałości na powierzchni, w tym odpryski, rysy czy ogniska rdzy. Jeśli stwierdzimy jakiekolwiek ubytki, powinniśmy dokonać stosownych poprawek lakierniczych, ponieważ pod wpływem kontaktu z solą i błotem niezabezpieczony metal błyskawicznie ulegnie korozji. Jeśli ujawnią się skorodowane powierzchnie, należy je stosownie zabezpieczyć, by ich stan się nie pogłębił.

Kolejnym krokiem jest usunięcie zabrudzeń z karoserii za pomocą specjalnej glinki (glinkowanie). Po tej czynności nadchodzi czas na polerowanie nadwozia, dzięki czemu przywrócimy blask powłoki lakierniczej i wpłyniemy pozytywnie na jej ogólną kondycję. Po polerowaniu należy zabezpieczyć lakier poprzez woskowanie. Dodatkowo należy zastosować specjalne preparaty antykorozyjne, które ochronią powierzchnię przed pojawieniem się rdzy pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Konserwacja antykorozyjna podwozia

Konserwacja podwozia również powinna rozpocząć się od dokładnego oczyszczenia powierzchni. Niezbędne jest usunięcie wszelkich zabrudzeń oraz wykrycie ewentualnych ubytków i ognisk korozji. Ujawniającą się rdzę trzeba dokładnie oczyścić przy użyciu drucianej szczotki lub wiertarki wyposażonej w szczotkę. Następnie należy zastosować odpowiednie środki antykorozyjne, które będą stanowić podstawową ochronę przed niekorzystnym oddziaływaniem soli, wilgoci oraz zanieczyszczeń w sezonie zimowym.