Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Pierwsze oznaki rdzy w samochodzie — co robić?

Pierwsze oznaki rdzy w samochodzie

Korozja samochodu to proces nieunikniony. W pewnym stopniu jest to wina klimatu w naszym kraju, a w szczególności bardzo duże wahania temperatur jesienią i wiosną, które przyczyniają się do powstawania wilgoci na powierzchni pojazdów. Zimną natomiast niekorzystny wpływ na elementy metalowe ma sól drogowa. Do tego należy dodać kamyczki wyrzucane spod kół pojazdu, które dodatkowo przyczyniają się do powstawania drobnych uszkodzeń na powłoce samochodu, pośrednio przyczyniając się do rozwoju ognisk rdzy.

Zabezpieczenie pojazdu przed rdzą

Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim skuteczne oczyszczanie pojazdu z zanieczyszczeń, osuszanie powierzchni oraz przechowywanie samochodu w wentylowanym garażu. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w skuteczny preparat na rdzę w samochodzie.

Usuwanie rdzy

Gdy zauważymy jakiekolwiek ognisko rdzy na powierzchni pojazdu, powinniśmy jak najszybciej je usunąć. Warto zatem jak najczęściej monitorować stan pojazdu pod tym kątem. Rdzę można usunąć samodzielnie, jeśli skorodowana powierzchnia nie jest duża, albo oddając pojazd do blacharza lub lakiernika. Niekiedy okazuje się jednak, że elementy mocno zaatakowane przez rdzę znacznie lepiej i taniej jest wymienić na nowe, ponieważ spawanie i czyszczenie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Jeśli jednak wykwit rdzy jest stosunkowo niewielki i płytki, można próbować go usunąć, po czym dokładnie zabezpieczyć przed powstawaniem nowych ognisk korozji w przyszłości.

Proces usuwania rdzy jest dość czasochłonny, ale niezbędny w celu wyeliminowania problemu. Jeśli ognisko rdzy nie zostanie wyeliminowane już we wstępnej fazie, może przyczynić się do poważnego rozrostu wykwitu. Różnego rodzaju preparaty antykorozyjne dostępne na rynku mają na celu ochronę pojazdów przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a jednocześnie przeciwdziałaniu procesom korozyjnym.