Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Ochrona profili samochodowych przed rdzewieniem

Zabezpieczenia profili samochodowych przed rdzą

Profile samochodowe to elementy, które w dużym stopniu narażone są na rdzę. Aby skutecznie wyeliminować to niekorzystne dla pojazdu zjawisko, należy wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć pojazd przed korozją, a gdy problem już się pojawi, znać sposoby umożliwiające skuteczne wyeliminowanie go.

Jak kondensacja wody wpływa na proces rdzewienia profili samochodowych?

Rdza powstaje pod wpływem kondensacji wody na powierzchni metalu, do której dołączają sole, tworząc kwasy, niszcząc powłoki zabezpieczające, z czasem przyczyniając się do dużych zniszczeń. Procesowi korozyjnemu dodatkowo sprzyja brud. Skuteczne zabezpieczenie profili samochodowych przed rdzą jest więc koniecznością, ponieważ to właśnie w tych elementach najczęściej pojawiają się pierwsze ogniska rdzy.

Zamknięte profile samochodowe w lecie mogą być nagrzane nawet do temperatury 90º, która w nocy gwałtownie spada, przyczyniając się do kondensacji wilgoci na powierzchni elementów. Negatywne skutki tego zjawiska najbardziej dotyczą starszych modeli samochodów, w których powłoka antykorozyjna przestała spełniać swoje funkcje. Konieczne jest zastosowanie dodatkowej ochrony w postaci skutecznych preparatów antykorozyjnych.

Zabezpieczania zardzewiałych profili

W sytuacji, gdy profile zamknięte zostały już zaatakowane przez rdzę, niezbędne jest podjęcie skutecznych działań w celu wyeliminowania problemu. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań konieczne jest dokładne oczyszczenie elementów, a następnie usunięcie rdzy oraz szkodliwych substancji z ich powierzchni. Następnie należy zastosować skuteczny preparatu antykorozyjny, który wykazuje działanie zabezpieczające powierzchnię metalową przed powstawaniem ognisk rdzy w przyszłości. Wszelkie środki tego rodzaju powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta, należy rozprowadzać je bardzo dokładnie, by w konsekwencji dobrze spełniły swoje funkcje ochronne.