Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Jak chronić karoserię przed rdzą?

Jak chronić karoserię przed rdzą?

Korozja powstająca na powierzchniach metalowych to zjawisko szkodliwe, aczkolwiek zupełnie naturalne. Problemy z rdzą dotyczą przede wszystkim starszych pojazdów, ale również i młodsze modele mogą być narażone na powstawanie rdzy.

Nowe pojazdy są fabrycznie ocynkowane, ale warstwa zabezpieczająca to jedyne 40-60 mikrometrów. Taką powłokę można skutecznie uszkodzić, naruszając jej ciągłość (np. pod wpływem uderzeń drobnych kamyczków podczas jazdy). Uszkodzone elementy pod wpływem działania wilgoci oraz soli drogowej będą niezwykle podatne na rdzę.

Co robić, gdy powstaje rdza?

Już pierwsze ognisko korozji powinno być dla nas sygnałem, że należy podjąć stosowne działania. Jeśli defekt jest stosunkowo niewielki, można go wyeliminować samodzielnie. Po dokładnym oczyszczeniu pojazdu z zabrudzeń, a następnie usunięciu przy użyciu papieru ściernego rdzy, należy odtłuścić i odkurzyć powierzchnię. Następnie warto nałożyć podkład lakierniczy. Podkłady są dostępne w postaci sprayu lub puszek do malowania pędzle. Po wyschnięciu warstwy gruntowej trzeba pomalować powierzchnię lakierem właściwym. Ostatnia faza to nakładanie lakieru bezbarwnego.

Jak zabezpieczyć powierzchnię karoserii przed powstawaniem rdzy?

Preparat antykorozyjny to skuteczny sposób na zabezpieczenie elementów stalowych przed rdzą. Doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju preparaty w sprayu, które są nie tylko skuteczne, lecz również wygodne w użyciu. Pomagają chronić blachę samochodu przed ogniskami rdzy, wydłużając jej żywotność.

Ochrona przed rdzą karoserii opiera się również na pielęgnacji lakieru. Aby utrzymać lakier w dobrym stanie, należy przede wszystkim regularnie myć pojazd. Jest to szczególnie istotne zimą, gdy na powierzchni auta osadza się bardzo gruba warstwa zanieczyszczeń, soli i wilgoci. Nie należy zapominać również o woskowaniu samochodu, ponieważ ma ono niemałe znaczenie dla skutecznego zwalczania korozji, zabezpieczając lakier o chroniąc przed działaniem wody i detergentów.