Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Rodzaje najbardziej skutecznych środków na rdzę

Rodzaje popularnych preparatów na rdzę

Każdy pojazd wymaga skutecznego zabezpieczenia przed korozją. Rdza nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka, dlatego warto stosować odpowiednie preparaty antykorozyjne jeszcze przed zauważeniem pierwszych ognisk korozji. W tym celu przyda się solidny „odrdzewiać”. Oto przykładowe preparaty na rdzę, które warto zastosować.

Rodzaje dostępnych na rynku środków na rdzę w samochodzie

  • Preparaty na rdzę w sprayu. Są chyba najbardziej popularne i dostępne w dość przystępnej cenie. Przeznaczone są do stosowania w miejscach, gdzie pojawiają się ogniska rdzy, np. karoseria nadwozia, klapa bagażnika, elementy wewnętrzne, takie jak śruby czy nakrętki. Spray stosujemy, aplikując preparat bezpośrednio na problematyczne miejsce. Spray nie tylko usuwa rdzę, ale dodatkowo sprawia, że miejsce oczyszczenia zostaje pokryte warstwą zabezpieczającą przed ponownym pojawieniem się korozji.

  • Preparaty na rdzę w płynie. Są to typowe środki czyszczące, które należy rozprowadzić na zardzewiałej powierzchni przy pomocy pędzelka, ściereczki, wałka lub natrysku — w zależności od zastosowanego preparatu. Służą do usunięcia pojawiających się rdzawych nalotów z powierzchni samochodu. Dodatkowo niektóre z preparatów mogą posiadać składniki zabezpieczające przed pojawieniem się korozji w przyszłości.

  • Preparaty na rdzę żelowe. Na rynku dostępne są też środki na rdzę w postaci żeli. Żel jest przylepny, dlatego może być stosowany nawet na pionowych powierzchniach, ponieważ nie będzie spływać. Żele stosowane są nie tylko do odrdzewiania samochodów, ale także wszelkich innych problematycznych powierzchni metalowych. Środek można rozprowadzić przy pomocy wałka lub pędzla. Czas jego działania średnio wynosi kilka minut. Najlepsze działanie osiąga, gdy panuje wysoka temperatura otoczenia. Po zakończeniu działania preparatu w żelu należy przemyć i osuszyć odrdzewioną powierzchnię. W przypadku niektórych preparatów żelowych najpierw należy usunąć rdzę papierem ściernym lub szczotką drucianą, a dopiero potem nałożyć środek przy pomocy pędzelka.