Aerozol na rdzę — jak to działa?

Aerozol na rdzę

Odpowiedni preparat antykorozyjny może opóźnić proces korodowania pojazdu, a w przypadku pojawienia się rdzawych nalotów zahamować rozprzestrzenianie się wykwitów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim aerozol na rdzę, który jest nie tylko skuteczny, ale i prosty w aplikacji.

Specyfika aerozolu na rdzę

Aerozol na rdzę Rust Stop został stworzony do czasowej ochrony antykorozyjnej nadwozia i podwozia samochodu. Skutecznie zabezpiecza antykorozyjnie przed rozwojem rdzy w różnego rodzaju pojazdach bez względu na stan jej zaawansowania. Szczególnie zalecany jest do ochrony przekrojów zamkniętych, szwów, połączeń zgrzewanych, zakładkowych i innych miejsc, które są trudno dostępne.

Rozróżniamy dwa podstawowe typu aerozoli na rdzę Rust Stop:

  • preparat rzadki, penetrujący i przeznaczony do profili zamkniętych
  • preparat gęsty, w czarnym kolorze do podwozia

Preparat smaruje wewnętrzne mechanizmy nadwozia, takie jak zamki, linki, zawiasy itp. Zachowuje stan płynny i półpłynny nawet podczas ujemnych temperatury, a jednocześnie stanowi zabezpieczenie zamków przed zamarznięciem. Zabezpiecza i oczyszcza złącza elektryczne oraz eliminuje odgłosy skrzypienia i inne hałasy wydobywające się z nadwozia. Ułatwia również odblokowanie zapieczonych połączeń sworzniowych, co zapewnia ich dalszą, normalną pracę.

Jak to działa?

Preparat pod wpływem natryskiwania emulguje z wodą, a następnie wypiera ją ze szczelin oraz połączeń blach. Rust Stop usuwa ogniwa elektromechaniczne i hamuje reakcję utleniania metalu, czyli właśnie procesy korozyjne. Za sprawą swoich unikalnych właściwości fizykochemicznych i penetracyjnych, środek pokrywa wszystkie zakamarki nadwozia oraz mikropęknięcia lakieru. Dodatkowo skutecznie powstrzymuje postęp korozji na elementach już skorodowanych, więc może być używany również w sytuacjach, gdy rdza już jest widoczna i zaawansowania.

Co więcej, aerozol może być stosowany w każdym samochodzie, bez względu na stan skorodowania czy też poprzednie zabezpieczenia antykorozyjne.

Jak stosować?

Przed zastosowaniem aerozolu na rdzę Rust Stop pojazd nie wymaga szczególnego przygotowania. Wystarczy standardowe umycie i wysuszenie nadwozia. Preparat aplikowany jest poprzez natrysk bezpośredni. Konserwację należy powtarzać raz na rok lub półtora roku. W przypadku powierzchni szczególnie narażonych na korozję zaleca się stosowanie zgodnie z indywidualnymi potrzebami.