Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Spray na rdzę – jak to działa?

Aerozol na rdzę

Odpowiedni preparat antykorozyjny może opóźnić proces korodowania pojazdu, a w przypadku pojawienia się rdzawych nalotów zahamować rozprzestrzenianie się wykwitów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim aerozol na rdzę, który jest nie tylko skuteczny, ale i prosty w aplikacji.

Specyfikacja sprayu na rdzę

Aerozol na rdzę Rust Stop został stworzony do czasowej ochrony antykorozyjnej nadwozia i podwozia samochodu. Skutecznie zabezpiecza antykorozyjnie przed rozwojem rdzy w różnego rodzaju pojazdach bez względu na stan jej zaawansowania. Szczególnie zalecany jest do ochrony przekrojów zamkniętych, szwów, połączeń zgrzewanych, zakładkowych i innych miejsc, które są trudno dostępne.

Rozróżniamy dwa podstawowe typu aerozoli na rdzę Rust Stop:

  • preparat rzadki, penetrujący i przeznaczony do profili zamkniętych
  • preparat gęsty, w czarnym kolorze do podwozia

Preparat smaruje wewnętrzne mechanizmy nadwozia, takie jak zamki, linki, zawiasy itp. Zachowuje stan płynny i półpłynny nawet podczas ujemnych temperatury, a jednocześnie stanowi zabezpieczenie zamków przed zamarznięciem. Zabezpiecza i oczyszcza złącza elektryczne oraz eliminuje odgłosy skrzypienia i inne hałasy wydobywające się z nadwozia. Ułatwia również odblokowanie zapieczonych połączeń sworzniowych, co zapewnia ich dalszą, normalną pracę.

Jak działa spray na rdzę?

Preparat pod wpływem natryskiwania emulguje z wodą, a następnie wypiera ją ze szczelin oraz połączeń blach. Rust Stop usuwa ogniwa elektromechaniczne i hamuje reakcję utleniania metalu, czyli właśnie procesy korozyjne. Za sprawą swoich unikalnych właściwości fizykochemicznych i penetracyjnych, środek pokrywa wszystkie zakamarki nadwozia oraz mikropęknięcia lakieru. Dodatkowo skutecznie powstrzymuje postęp korozji na elementach już skorodowanych, więc może być używany również w sytuacjach, gdy rdza już jest widoczna i zaawansowania.

Co więcej, aerozol może być stosowany w każdym samochodzie, bez względu na stan skorodowania czy też poprzednie zabezpieczenia antykorozyjne.

Jak stosować spray antykorozyjny?

Przed zastosowaniem aerozolu na rdzę Rust Stop pojazd nie wymaga szczególnego przygotowania. Wystarczy standardowe umycie i wysuszenie nadwozia. Preparat aplikowany jest poprzez natrysk bezpośredni. Konserwację należy powtarzać raz na rok lub półtora roku. W przypadku powierzchni szczególnie narażonych na korozję zaleca się stosowanie zgodnie z indywidualnymi potrzebami.