Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Dlaczego zabezpieczenie antykorozyjne Rust Stop jest skuteczne?

 Logo Rust Stop Poland

Preparat Rust Stop to zabezpieczenie antykorozyjne samochodów. O jego efektywności zaświadcza nie tylko skład produktu, ale również cały proces oddziaływania na poszczególne elementy pojazdu, które mogą być szczególnie narażone na korozję.

Jak działa Rust Stop?

Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu Rust Stop ma na celu zapobieganie i powstrzymywanie rozwoju korozji. Jest to preparat przeznaczony do czasowej ochrony antykorozyjnej nadwozia i podwozia. Jak żaden inny sprawdza się w przypadku zabezpieczania przekrojów zamkniętych, szwów, połączeń zgrzewanych, zakładkowych i innych miejsc trudno dostępnych.

Podczas natryskiwania Rust Stop emulguje z wodą, wypiera ją ze szczelin oraz połączeń blach, likwidując w ten sposób ogniwa elektrochemiczne i w konsekwencji wstrzymując reakcję utleniania metalu.

Swoją skuteczność Rust Stop zawdzięcza właściwościom fizyko-chemicznym i penetracyjnym, które sprawiają, że preparat dociera do wszystkich zakamarków nadwozia oraz mikropęknięć lakieru. Co więcej, preparat ten został bardzo dokładnie przebadany pod kątem skuteczności. Podczas badań porównawczych przeprowadzonych tzw. przyspieszoną metodą laboratoryjną poddano analizie kilka elementów nadwozia (fabrycznie zabezpieczone antykorozyjnie poprzez cynkowanie blach i lakier samochodowy). Jedna grupa elementów została pokryta preparatem, druga zaś nie. Specjalną komorę solną wypełniono tzw. mgłą solną o stężeniu solanki 5%, rozpylając solankę na bieżąco. Badania trwały 600 godzin, co odpowiada 6-7-letniemu okresowi użytkowania samochodów w warunkach atmosferycznych panujących w naszym kraju.

Rezultaty przeprowadzonych badań jednoznacznie wskazują na skuteczność preparatu antykorozyjnego Rust Stop. Na elementach, które nie były pokryte preparatem, pojawiły się widoczne i bardzo rozległe ogniska rdzy. Elementy zabezpieczone antykorozyjnie zachowały się w idealnym stanie. Skuteczność Rust Stop potwierdzają też właściciele pojazdów, którzy regularnie stosują środek w celu przeciwdziałania rdzy.