Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Niebezpieczna rdza w profilach zamkniętych

niebezpieczna rdza w profilach zamkniętych

Korozja powstaje pod wpływem procesów elektrochemicznych, które mogą bardzo szybko nasilać się, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki zapobiegawcze. Wszystko zaczyna się od efektu kondensacji wody na wewnętrznych powierzchniach metalowych, gdzie do powstałej wilgoci szybko dołączają sole, tworząc kwas i agresywnie atakując metal i wszystkie powłoki zabezpieczające. Po pewnym czasie mogą przyczynić się do bardzo dużych zniszczeń. Rdza bardzo niebezpieczna jest szczególnie w profilach zamkniętych. Wszelkie profile zamknięte stanowią przestrzenie idealne do osadzania się wody oraz cząsteczek brudu, które wzmacniają procesy korozyjne. Tylko solidne zabezpieczenie antykorozyjne jest w stanie przeciwdziałać rozwojowi rdzy.

Dlaczego rdza tak “chętnie” rozwija się w profilach zamkniętych?

W profilach zamkniętych temperatura w lecie może sięgać nawet 90 stopni. W nocy natomiast, gdy temperatura spada, następuje zauważalny wzrost wilgoci atmosferycznej i silny efekt kondensacji. W praktyce elementy te pozostają wilgotne, a nawet mokre, właściwie przez całą dobę. Niestety w konsekwencji po pewnym czasie takie zjawisko może prowadzić do wystąpienia rozległych ognisk rdzy. Ten problem szczególnie dotyka starsze samochody oraz pojazdy klasyczne, ponieważ w ich przypadku fabryczna ochrona przeciwkorozyjna praktycznie nie istniała.

Jak się zatem okazuje, wszelkiego rodzaju spawy i spoiny najczęściej stanowią tzw. punkty zapalne. Ale zabezpieczenie antykorozyjne będzie skuteczne tylko wówczas, gdy wszystkie przestrzenie zostaną odpowiednio zakonserwowane. Warto dodać, że profile zamknięte oprócz tego, że należą do miejsc najbardziej narażonych na korozję, to dodatkowo są dość trudno dostępne. Możemy do nich dotrzeć, stosując specjalistyczne, skuteczne środki antykorozyjne. Takim preparatem jest m.in. Rust Stop, który został stworzony w celu ochrony przekrojów zamkniętych, szwów, połączeń zgrzewanych, zakładkowych i innych miejsc trudno dostępnych. Zabezpieczenie antykorozyjne z Rust Stop jest więc nie tylko skuteczne, ale również proste w zastosowaniu.