Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Jak przedłużyć trwałość auta o kilka lat?

rdza

Odpowiednia konserwacja antykorozyjna może skutecznie przedłużyć trwałość samochodu nawet o kilka lat. Rdza może zaatakować praktycznie każdy pojazd, nawet nowsze i droższe modele. Warto zatem jak najwcześniej zastosować odpowiednie środki zabezpieczające samochód przed korozją.

Jak najwcześniej zapobiegaj korozji?

Korozja pojazdów nie jest problemem wyłącznie natury estetycznej. Oczywiście rdzawe naloty znacząco obniżają walory wizualne samochodu, ale przede wszystkim wpływają niekorzystnie na trwałość pojazdu, a nawet bezpieczeństwo poruszania się nim w ruchu drogowym. Już w momencie zakupu auta, szczególnie używanego, musimy mieć na uwadze, że wcześniej czy później trzeba będzie pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu antykorozyjnym.

Przede wszystkim powinniśmy wybrać skuteczny preparat antykorozyjny, który dotrze i pokryje wszystkie elementy zagrożone rdzą, np. Rust Stop. To preparat sprawdzony i profesjonalny, który pozwoli nam osiągnąć cel i wygrać walkę z korozją. Równie ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie pojazdu do czynności związanych z zabezpieczaniem samochodu środkiem antykorozyjnym.

Przed wykonaniem zabezpieczenia antykorozyjnego warto umyć pojazd. Myjemy przede wszystkim podwozie. Warto odczekać chwilę, by powierzchnia nieco przeschła, aczkolwiek nie musi być całkowicie wysuszona. Następnie precyzyjnie aplikujemy cienką warstwę preparatu Rust Stop. Jeśli pada deszcz, należy odczekać ok. 2 godziny, wstrzymując się od jazdy, aby preparat zaczął działać. W przypadku pojawienia się ognisk korozji należy spryskać preparatem rdzę, ale nie stosujemy żadnych podkładów czy dodatkowych preparatów. Rust Stop to skuteczny preparat, który działa bezpośrednio po zastosowaniu. Środek nie zastyga, nie tworzy skorupy, a jednocześnie wypiera wodę ze szczelin i połączeń blach i cały czas „pracuje”, zabezpieczając poszczególne elementy pojazdu przed korozją. Jest to bardzo dobry izolator, który likwiduje ogniwa elektrochemiczne i wstrzymuje reakcję utleniania metalu (korozji).