Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Zabezpieczenie antykorozyjne tańsze niż lakierowanie

zabezpieczenie antykorozyjne

Jednym z poważniejszych problemów, na który narażone są praktycznie wszystkie samochody, jest rdza. Korozja może “zaatakować” zarówno starsze pojazdy, jak i nowe modele. Oczywiście większość producentów zapewnia, że podwozia aut są zabezpieczone antykorozyjnie, niestety w większości przypadków niezbędne jest zastosowanie dodatkowych środków.

Współczesne samochody posiadają ocynkowane nadwozia, więc o ile ciągłość powłoki lakierniczej nie zostanie przerwana, o tyle problem korozji nie powinien wystąpić. Niestety pod wpływem wieloletniego użytkowania pojazdu mogą zacząć rdzewieć elementy znajdujące się najbliżej drogi. Solidne zabezpieczenie samochodu przed korozją może chronić pojazd przed rdzą, a jednocześnie jest znacznie łatwiejszym i oszczędniejszym rozwiązaniem niż lakierowanie.

Podstawa to solidny preparat antykorozyjny

Rdza najczęściej pojawia się na progach, nadkolach, spodzie drzwi i błotników, a także w miejscach połączenia poszczególnych elementów nadwozia. Na korozję podatne są również te elementy, które zostały odrapane lub obite do gołej blachy. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnej możliwości na skuteczne zatrzymanie tego szkodliwego procesu. Receptą jest odpowiednia konserwacja pojazdu.

Przede wszystkim należy profesjonalnie zabezpieczyć zarówno podwozie, jak i karoserię auta. Kluczową sprawą jest odcięcie dostępu tlenu do blacharki, ponieważ sprzyja on rozwojowi korozji. Jest to możliwe poprzez pokrycie poszczególnych elementów cienką warstwą środka konserwującego, który powinien dotrzeć wszędzie tam, gdzie może powstawać rdza.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne środki, które wykazują bardzo dobre działanie antykorozyjne, a jednocześnie są łatwe w użyciu. Bardzo ważne jest jednak, aby sięgnąć po nie odpowiednio wcześnie. Jeśli zauważymy jakiekolwiek, nawet najmniejsze ogniska rdzy, warto od razu interweniować. Jak najwcześniejsze zabezpieczenie antykorozyjne pozwoli uniknąć groźnych i kosztownych problemów w przyszłości. Szczególnie ważne jest to przed okresem zimowym.