Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Zapobieganie korozji: zabezpieczenie samochodu zimą

zabezpieczenie samochodu zimą

Zimą na naszych pojazdach często leży gruba pokrywa śniegu, co niestety może mieć niekorzystny wpływ na lakier. Co więcej, może przyczyniać się również do powstawania ognisk rdzy. Co możemy zrobić, by ograniczyć negatywne oddziaływanie śniegu na nasze samochody?

Jak zapobiec korozji pojazdu w okresie zimowym?

Idealnym rozwiązaniem byłoby parkowanie pojazdu zawsze w garażu lub pod stosownym zadaszeniem. Niestety w większości przypadków nie możemy sobie pozwolić na taki komfort. Kluczowe jest zatem dokładne odświeżanie auta. Sam śnieżny puch nie jest aż tak groźny. Znacznie bardziej problematyczną sytuacją jest, gdy śnieg występuje z mieszanką solną, którą drogowcy zimą posypują jezdnię. Sól znacznie przyspiesza procesy elektrolizy, co przyczynia się do korozji karoserii. Samochód powinniśmy odśnieżać szczotką z miękkimi włosami, aby nie porysować lakieru. Śnieg trzeba usuwać z całej powierzchni pojazdy, zaczynając od dachu, a kończąc na lampach.

Samochód należy myć nawet zimą. Wielu kierowców uważa, że nie ma sensu czyścić pojazdu zimą, ponieważ i tak szybko się zabrudzi. Niestety jest to mylna opinia. Trzeba regularnie usuwać zabrudzenia, a wraz z nimi drobne zanieczyszczania ścierające lakier, a także środki chemiczne wysypywane na ulice. Po myciu dobrze jest wykonać woskowanie na ciepło i obowiązkowo suszenie. Na umytej i wysuszonej karoserii szybko będziemy mogli dostrzec ewentualne uszkodzenia lakieru, które należy niezwłocznie naprawić. Bardzo ważne jest również solidne i profesjonalne zabezpieczenie auta przed korozją. W ten sposób uchronimy pojazd przed późniejszym kontaktem z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Trzeba pamiętać o tym, że zima to czas, kiedy właściwie na każdym kroku czyhają na nasz pojazd, a dokładniej na jego karoserię, różnorodne niebezpieczeństwa. Sam śnieg jest jeszcze najmniejszym problemem. Znacznie bardziej groźna może być solna breja, osadzająca się na ulicach. Często się zdarza, że podczas jazdy jesteśmy ochlapani przez przejeżdżający obok pług odśnieżający jezdnię. W takiej mieszance śniegu, wody i soli mogą znajdować się też drobne kamienie i liczne zanieczyszczenia drogowe. W praktyce okazuje się, że takich niezbyt miłych niespodzianek jest znacznie więcej. Warto więc poświęcić nieco czasu i energii na prawidłowe zabezpieczenie pojazdu.