Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Czy zabezpieczenia antykorozyjne są rzeczywiście niezbędne?

uśmiechnięty kierowca

Po zakupie nowego samochodu wiele osób zastanawia się, czy dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne jest niezbędne. W końcu każdy pojazd ma specjalną ochronę fabryczną. Jeśli jednak chcemy, aby pojazd służył nam w dobrym stanie przez długi czas, odpowiedni preparat na rdzę może okazać się koniecznością.

Zabezpieczenie antykorozyjne nowego samochodu

Teoretycznie wszyscy producenci zapewniają odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne każdego nowego pojazdu. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że nie jest ono długowieczne i po pewnym czasie praktycznie w każdym samochodzie mogą pojawić się groźne rdzawe naloty. Dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zadbać o to, by dodatkowo ochronić swoje auto. Szczególnie, że koszt skutecznego zabezpieczenia antykorozyjnego jest zdecydowanie niższy niż cena napraw późniejszych usterek spowodowanych rdzą.

Odpowiednie zabezpieczenie korozyjne jest bardzo ważne w polskim klimacie. Zmieniające się sezonowo warunki atmosferyczne, a przede wszystkim nadmierna wilgoć, mogą przyczyniać się do powstawania rdzy. Problemem jest również tzw. korozja chemiczna, która powstaje przede wszystkim w wyniku posypywania dróg w sezonie zimowym chlorkiem potasu i chlorkiem wapnia. Do tego doliczyć należy również różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne powłok podwozia i lakieru, które mogą powstawać pod wpływem użytkowania dróg.

Warto pamiętać przy tym, że w większości przypadków po pewnym czasie użytkowania pojazdu, właściciele planują jego sprzedaż w celu zakupu nowszego modelu. Warto więc zabiegać o to, by maksymalnie wydłużyć czas eksploatacji samochodu. Zabezpieczenie antykorozyjne to nie tylko ochrona poszczególnych podzespołów przed zniszczeniem, ale również sposób na zachowanie walorów estetycznych pojazdu. To z kolei przekłada się na możliwość sprzedaży auta z większym zyskiem. Aby tak jednak się stało, należy przeciwdziałać rdzy od samego początku, stosując odpowiednie preparaty antykorozyjne, np. Rust Stop dostępny w wygodnej formie aerozolu.