Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Przeciwdziałanie korozji - czego nie powinieneś robić?

samochody""

Bez większego problemu możemy znaleźć mnóstwo różnorodnych porad i wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób przeciwdziałać korozji i usuwać ogniska rdzy pojawiające się na nadwoziu czy podwoziu samochodu. Niewiele jest informacji na temat tego, jakie działania antykorozyjne mogą wpływać niekorzystnie na stan pojazdów.

Zabezpieczenie antykorozyjne - czego nie należy robić?

Bez względu na to, czy zabezpieczamy swój pojazd przed korozją w warsztacie, czy też samodzielnie, zawsze powinniśmy wykorzystywać do tego profesjonalne preparaty przeznaczone do ochrony antykorozyjnej. Podczas ich stosowania należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Nie należy używać do zabezpieczania antykorozyjnego oleju silnikowego, oleju przekładniowego czy oleju napędowego. W ten sposób możemy jedynie zaszkodzić pojazdowi. Po pierwsze, substancje te są bardzo szybko wypłukiwane przez wodę. Co więcej, wykazują właściwości penetracyjne, szczególnie olej napędowy, przez co wnikają we wszystkie szczeliny, nawet te najmniejsze, i wypierają z nich inne preparaty antykorozyjne. Następnie są całkowicie wypłukiwane przez wodę, co bardzo szybko prowadzi do wystąpienia procesów korozyjnych.

Niektórzy do antykorozyjnego zabezpieczania pojazdów używają smarów przeciwtarciowych, co również nie jest najlepszym pomysłem. Smary wykazują pewne właściwości antykorozyjne, jednakże pod wpływem eksploatacji podwyższa się w nich poziom kwasowości, przez co nie tylko nie spełniają swojej funkcji, ale często stają się główną przyczyną korozji. Zamiast chronić pojazd, szkodzą mu. Co więcej, smary o podwyższonej kwasowości mogą wręcz rozpuszczać inne powłoki antykorozyjne.

Zabezpieczenie samochodu przed korozją jest bardzo ważne, ale tylko przeprowadzone z zastosowaniem profesjonalnych, przeznaczonych do tego preparatów. Kluczowe znaczenie ma również regularna kontrola pojazdu pod kątem ewentualnych ognisk rdzy, które mają zdolność bardzo szybkiego rozprzestrzeniania. Jeśli tylko zauważymy jakiekolwiek ślady rdzy, powinniśmy natychmiast interweniować.