Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Uszkodzenia blacharskie a rdza

Uszkodzenia blacharskie a rdza

Uszkodzenia blacharskie są jedną z głównych przyczyn procesów korozyjnych zachodzących na elementach metalowych w naszym pojeździe. Jeśli ogniska rdzy są stosunkowo niewielkie i nie zagrażają bezpieczeństwu jazdy, można im skutecznie zapobiec, stosując preparat antykorozyjny. W ten sposób można uniknąć wielu kosztownych napraw. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń należy szybko interweniować. Z rdzą warto postępować jak z własnym zdrowiem, kierując się zasadą: lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Eliminacja korozji - im szybciej tym lepiej

Niestety nawet najmniejsze uszkodzenia blacharskie mogą przyczyniać się do powstawania pierwszych ognisk rdzy. Do uszkodzeń może dojść z różnych powodów, nie tylko poważniejszych kolizji drogowych, ale również pod wpływem niewielkich stłuczek, otarć parkingowych, odprysków kamyków, zagnieceń itd. W takich miejscach bardzo szybko dochodzi do procesu utleniania, którego widocznym efektem jest rudawy nalot, określany mianem rdzy.

Rdza może przyczynić się do niszczenia powierzchni pojazdu. Oczywiście każdy samochód jest zabezpieczony przez producentów, którzy używają różnorodnych podkładów i lakierów chroniących, ale bardzo często jest to niewystarczające. Czas oraz intensywne użytkowanie auta robią swoje.

Zabezpieczenie antykorozyjne – opóźnienie procesu korodowania

O odpowiednim zabezpieczeniu antykorozyjnym warto pomyśleć znacznie wcześniej, zanim jeszcze rdza się pojawi. Jest to jeden z najlepszych sposobów na to, by znacząco opóźnić proces korodowania metalowych elementów. Jeśli jednak ujawnią się pierwsze oznaki korozji, a bardzo często pojawiają się one w miejscach wcześniejszych uszkodzeń blacharskich, warto jak najszybciej interweniować, używając profesjonalnego środka na rdzę.

Rust Stop firmy Rust Check – uniwersalny sposób na zabezpieczenie karoserii

Jednym z takich preparatów jest Rust Stop firmy Rust Check. Jest to środek, który wykazuje wyjątkowe właściwości penetrujące, co oznacza, że dociera we wszystkie szczeliny, szwy i zagięcia blach karoserii. Co więcej, można dzięki niemu skutecznie zahamować postęp już ujawniającej się korozji. Rust Stop firmy Rust Checknie uszkadza przy tym lakieru i może być stosowany na każdym pojeździe, bez względu na stan skorodowania czy zastosowane wcześniej zabezpieczenia antykorozyjne.