Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Jak urządzić garaż, by nie narażać pojazdu na korozję?

garaż

Wydaje się, że korzystniejsze jest trzymanie samochodu w garażu niż na wolnym powietrzu. W praktyce okazuje się jednak, że nie jest to wcale regułą. Jednym z największych niebezpieczeństw dla naszych pojazdów jest rdza. Korozja samochodu najczęściej pojawia się w środowisku wilgotnym. Jeśli więc auto garażowane jest w pomieszczeniu o wysokim stężeniu wilgoci, niestety przez cały czas narażamy je na możliwość wystąpienia korozji. Pojawia się więc kluczowe pytanie – w jaki sposób garażować pojazd, aby dodatkowo nie przyczyniać się do powstawania rdzy?

Garażowanie samochodu a rdza

Konieczność utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności wcale nie oznacza, że garaż powinien być ogrzewany. Wręcz przeciwnie, nie należy ogrzewać garażu za mocno. Zdecydowanie najważniejsza jest prawidłowa wentylacja pomieszczenia, która zapewni rotację powietrza. Najpowszechniejszym, a jednocześnie najłatwiejszym sposobem są otwory wentylacyjne zabezpieczone kratkami. Warto przy tym dodać, że inne otwory wentylacyjne powinny być umieszczone w garażach nieogrzewanych (na różnych poziomach i na przeciwległych ścianach), a inne w ogrzewanych (najlepiej wentylacja mechaniczna).

Zabezpiecz samochód przed rdzą

Oprócz zapewniania pojazdowi odpowiednich warunków podczas przechowywania go w garażu, warto również zastosować zabezpieczenie antykorozyjne. Warto sięgnąć po sprawdzony preparat zabezpieczający i eliminujący ogniska rdzy. Konserwację należy wykonywać raz na rok lub półtora roku. Co więcej, bardzo duże znaczenie ma również regularne kontrolowanie stanu pojazdu pod kątem ewentualnych ognisk rdzy. Jeśli zaobserwujemy jakikolwiek rdzawy nalot, powinniśmy od razu interweniować, dodatkowo aplikując środek antykorozyjny.

Odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne, a także prawidłowe garażowanie pojazdu może zdecydowanie wpłynąć na stan jego nadwozia i podwozia. Bardzo duże znaczenie ma również regularne mycie auta, przy czym należy pamiętać, że po każdym myciu pojazd powinien mieć zapewnione warunki do całkowitego wyschnięcia.