Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Zasady bezpieczeństwa przy stosowaniu preparatów na rdzę

korozja samochodu

Rdza stanowi prawdziwe wyzwanie dla wszystkich, którzy muszą się z nią zmagać. Zaatakowane przez korozje metale tracą swoje właściwości i ulegają stopniowemu zniszczeniu. Stosowane przez producentów rozmaitych maszyn i urządzeń zabezpieczenia antykorozyjne nie zawsze spełniają dobrze swą funkcję, także dlatego, że w ramach eksploatacji ulegają osłabieniu i zniszczeniu pod wpływem czynników mechanicznych czy agresywnego działania środowiska. W przypadku pojazdów mechanicznych problem rdzewienia nasila się bardzo wraz z ich wiekiem, uszkodzeniami powłok zabezpieczających oraz lakieru jakim są pokryte. Wyjściem z takiej sytuacji jest zastosowanie dodatkowych preparatów na rdzę. To dobre rozwiązanie, jednak tego typu środki zawierają substancje chemiczne, które wymagają zachowania ostrożności. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa przy stosowaniu preparatów chroniących powierzchnię metali.

Rdza stanowi prawdziwe wyzwanie dla wszystkich, którzy muszą się z nią zmagać. Zaatakowane przez korozje metale tracą swoje właściwości i ulegają stopniowemu zniszczeniu. Stosowane przez producentów rozmaitych maszyn i urządzeń zabezpieczenia antykorozyjne nie zawsze spełniają dobrze swą funkcję, także dlatego, że w ramach eksploatacji ulegają osłabieniu i zniszczeniu pod wpływem czynników mechanicznych czy agresywnego działania środowiska. W przypadku pojazdów mechanicznych problem rdzewienia nasila się bardzo wraz z ich wiekiem, uszkodzeniami powłok zabezpieczających oraz lakieru jakim są pokryte. Wyjściem z takiej sytuacji jest zastosowanie dodatkowych preparatów na rdzę. To dobre rozwiązanie, jednak tego typu środki zawierają substancje chemiczne, które wymagają zachowania ostrożności. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa przy stosowaniu preparatów chroniących powierzchnię metali.

 

Ochrona dróg oddechowych

Preparaty na rdzę zawierają substancje, które nie powinny być wdychane. Poszczególne związki chemiczne w nich zawarte mogą działać drażniąco na układ oddechowy. Poza miejscowymi podrażnieniami mogą wywoływać kaszel albo lekkie drapanie w gardle. W zawiązku z tym należy pamiętać o tym, by tego rodzaju środki stosować wyłączenie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Jednak także i w takiej sytuacji należy unikać kontaktu z rozpylanym preparatem. W razie potrzeby można zastosować odpowiednie środki zabezpieczające w postaci masek lub półmasek. Jest to zalecane szczególnie osobom, które cierpią na różne przewlekłe choroby układu oddechowego, np. astmę.

 

Ochrona oczu

Preparaty do zabezpieczania przed rdzą mogą powodować podrażnienie oczu. Należy bezwzględnie zapobiegać możliwości dostania się środka do oka, a w razie, gdyby doszło do kontaktu z okiem, warto zastosować specjalną płuczkę neutralizującą jego drażniące działanie. W przypadku braku odpowiedniego środka można przemyć oko wodą.

 

Ochrona skóry

Środki na rdzę mogą działać drażniąco i wysuszająco na skórę. W razie kontaktu z preparatem należy przemyć skórę wodą i delikatnym środkiem myjącym. By uniknąć podrażnień, powinno się korzystać z preparatu, stosując rękawice ochronne z gumy lub innego odpornego tworzywa.