Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

O czym może świadczyć skrzypienie nadwozia?

Warsztat smochodowy, mechanik, antykorozja podwozia

Niepokojące odgłosy dochodzące z naszego auta zwykle są zwiastunem kłopotów. Podejrzane stuki w okolicach zawieszenia mogą oznaczać konieczność wymiany amortyzatorów. Metaliczne brzęczenie, które nasila się podczas przyspieszania, często zwiastuje uszkodzenie wydechu. Hałasy w silniku mogą być spowodowane awarią osprzętu lub nawet uszkodzeniem zaworów albo innych jego elementów. Wśród dźwięków, które są szczególnie niepokojące, jest też skrzypienie nadwozia. Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych dźwięków powody mogą być różne, jednak tego rodzaju sytuacja budzi podejrzenia, że niektóre elementy mogły ulec korozji. Naprawa elementów zaatakowanych przez rdzę jest zwykle dość kłopotliwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc dbanie o dobry stan techniczny naszego auta, a w szczególności zabezpieczanie go przed rdzą. Sprawdźmy, jakie są najlepsze metody ochrony przed korozją.

 

 

Kłopoty z korozją blachy

Ogniska korozji bardzo obniżają walory estetyczne pojazdu i wpływają na jego wartość. Korozja ważnych elementów konstrukcyjnych w nadwoziu samonośnym może znacząco obniżać bezpieczeństwo podczas jazdy. Skorodowany metal w kontrolowanych strefach zgniotu ma bardzo niską wytrzymałość i nie jest w stanie odpowiednio pochłaniać energii. W związku z tym jazda takim autem jest najzwyczajniej w świecie niebezpieczna.

Usuwanie rdzy jest trudne. W wielu przypadkach wymaga wycięcia całych elementów karoserii i wspawania w ich miejsce nowych. Procedura ta zajmuje dużo czasu, często wymaga demontażu wielu elementów pojazdu, od części mechanicznych po tapicerkę i części kabiny pasażerskiej. W wielu przypadkach naprawa jest tak kosztowna, że jej cena przekracza wartość auta.

 

Regularne zabezpieczanie auta przed korozją

Najlepszym rozwiązaniem jest więc zapobieganie powstawaniu rdzy. Istnieje wiele preparatów, które regularnie stosowane mogą znacząco przedłużyć trwałość naszego auta i uodpornić je na rdzę. Dostępne są zarówno środki, które można nanosić w wyspecjalizowanym warsztacie, jak i preparaty, które bez trudu zaaplikujemy samodzielnie. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ wydatki związane z naprawą będą nieporównywalnie większe.