Mail biuro@rustcheckcorolon.pl           Telefon +48 661 61 51 06                                  W dniach od 22.04 do 5.05 zamówienia nie będą wysyłane.

Czym grozi jazda z zardzewiałym podwoziem?

zardzewiałe podwozie samochodu

Jazda z zardzewiałym podwoziem może wydawać się niegroźna, ale w rzeczywistości niesie za sobą wiele zagrożeń dla kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego. Korozja jest naturalnym procesem, w wyniku którego metale ulegają stopniowej degradacji pod wpływem czynników atmosferycznych, takich jak wilgoć czy sól drogowa. W przypadku samochodów korozja może prowadzić do osłabienia struktury podwozia, co z kolei może mieć negatywny wpływ na jego wytrzymałość i stateczność. Zardzewiałe podwozie może być mniej odporne na działanie sił dynamicznych, takich jak obciążenia czy wstrząsy, co może prowadzić do uszkodzeń mechanicznych lub nawet awarii pojazdu.

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów

Jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa jazdy jest prawidłowe działanie układu hamulcowego. Korozja podwozia może wpłynąć na stan przewodów hamulcowych, co z kolei może prowadzić do obniżenia skuteczności hamowania. Taka sytuacja może być niebezpieczna zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, zwłaszcza w sytuacji nagłego zatrzymania czy awaryjnego manewru.

Zardzewiałe podwozie może również negatywnie wpłynąć na pracę zawieszenia oraz układu kierowniczego pojazdu. Korozja może osłabić elementy mocujące te układy do podwozia, co może prowadzić do ich uszkodzeń lub nawet oderwania od nadwozia. W rezultacie samochód może tracić stabilność, a kierowca kontrolę nad pojazdem, co zwiększa ryzyko kolizji czy wypadku drogowego.

Koszty naprawy i utrzymania

Jazda z zardzewiałym podwoziem może prowadzić do wzrostu kosztów naprawy i utrzymania pojazdu. Uszkodzenia spowodowane korozją mogą wymagać kosztownych napraw, takich jak wymiana przewodów hamulcowych czy elementów zawieszenia. Ponadto, zardzewiałe podwozie może być przyczyną nieprawidłowego zużycia opon czy innych części eksploatacyjnych, co również generuje dodatkowe koszty.

Ochrona przed korozją

Aby uniknąć problemów związanych z korozją podwozia, warto zadbać o odpowiednią ochronę antykorozyjną. Regularne mycie samochodu, zwłaszcza w okresie zimowym, pozwala usunąć sól drogową i inne substancje przyspieszające proces korozji. Ponadto, warto przeprowadzić zabieg konserwacji podwozia, który polega na nałożeniu specjalnej powłoki ochronnej na jego powierzchnię.